Nowy numer 49/2023 Archiwum

Nisko. Partnerska umowa

W Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku podpisano partnerską umowę dotyczącą utworzenia w tej szkole Branżowego Centrum Umiejętności, które będzie się specjalizowało w energetyce.

Branżowe Centrum, którego głównym celem jest przygotowanie kadr na potrzeby energetyki, będzie się mieściło w zaadaptowanych do tego celu warsztatach RCEZ.

Nisko. Partnerska umowa

- Przygotowując projekt jego utworzenia, korzystaliśmy z wieloletniego doświadczenia RCEZ w kształceniu zawodowym w branży elektrycznej i energoelektrycznej. RCEZ od wielu lat współpracuje, w ramach praktycznej nauki zawodu, z PGE Dystrybucja - Rejon Energetyczny w Stalowej Woli. W celu przygotowania projektu nawiązaliśmy też współpracę ze Stowarzyszeniem Polskich Energetyków. Wszystko to zaowocowało partnerstwem, które zostało dziś zawiązane - powiedział starosta niżański Robert Bednarz.

Nisko. Partnerska umowa

W ramach Branżowego Centrum Umiejętności, na powierzchni około 1200 m kw., powstaną 4 pracownie: instalacji elektrycznych, montażu sieci energetycznych, BHP w energetyce i maszyn elektrycznych. Na wstępnym etapie jego działalności przeszkolonych zostanie 200 osób.

Nisko. Partnerska umowa

Budowa centrum, które oddane zostanie do użytku  30 czerwca 2026 r., będzie kosztowała prawie 17 mln złotych. Umowę podpisali: starosta niżański Robert Bednarz, wicestarosta Adam Mach, Edward Olesiński, wiceprezes Stowarzyszenia Polskich Energetyków oraz  Piotr Pietrzak i Jan Frania, wiceprezesi PGE Dystrybucja S.A.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy