Nowy numer 49/2023 Archiwum

Przędzel. Kaszaki i inne atrakcje

Przędzelskie Kaszaki to coroczna impreza organizowana na stadionie LZS Przędzel w gminie Rudnik nad Sanem.

W tym roku połączona została z akcją  przeciwdziałania przyczynom przestępczości, którą przeprowadziły panie z  KGW ”Przędzelanki”.

- Przygotowany został między innymi baner informacyjny z plakatami skierowanymi przeciwko przemocy  w rodzinie i informacjami na temat udzielania nieodpłatnych porad prawnych w gminie i powiecie, był też stojak z ulotkami mówiący o skutkach nadużywania alkoholu w rodzinie - poinformowała Agata Piotrowska z Urzędu Gminy w Rudniku nad Sanem.

Przędzel. Kaszki i inne atrakcje

Zorganizowany został także konkurs plastyczny pt.: „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym” skierowany do  uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Przędzelu. W poszczególnych kategoriach wiekowych jego zwycięzcami zostali: Aleksandra Turbak, Anna Kluk i Joanna Kochan.

Przędzel. Kaszki i inne atrakcje

Panie z KGW w Przędzelu przygotowały obfity poczęstunek. Były pierogi z kaszy jaglanej, proziaki, piernikowe serca, bigos, zupa gulaszowa, ciasto, napoje oraz dla najmłodszych wata cukrowa. Był również pokaz udzielania pierwszej pomocy, ratownictwa medycznego, a także sprzętu strażackiego w wykonaniu strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Przędzelu.

Przędzel. Kaszki i inne atrakcje

Podczas Przędzelskich Kaszaków został również rozegrany turniej piłki nożnej o puchar burmistrza Gminy i Miasta Rudnik nad Sanem. W turnieju wzięły udział cztery drużyny piłkarskie: KS Sarzyna, KS Rotunda Krzeszów, UKS Orlik Rudnik nad Sanem, UKS Orlik Rudnik nad Sanem - Przędzel. Wszyscy gracze zostali nagrodzeni medalami.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy