Nowy numer 49/2023 Archiwum

Opowiedzieli, kim chcą być

Uczennice i uczniowie szkół ponadpodstawowych z Tarnobrzegu i powiatu tarnobrzeskiego sfilmowali swoją przyszłość.

Jak ją widzą, opowiedzieli w krótkich filmikach, które zgłosili do II Powiatowego Konkursu Filmowego "Opowiem Ci, kim będę", zorganizowanego przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Tarnobrzegu i Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Nowej Dębie.

- Ideą konkursu było pokazanie przez młodzież, która jest mądra, kreatywna, świetna, w jakich szkołach i na jakich kierunkach pragnie się kształcić i by w sposób odmienny od klasycznych filmów promocyjnych, przedstawiła swoją przyszłość. Wyszło to fantastycznie! I ta idea pokazywania innym młodym ludziom, co ciekawego jest w zawodach wybranych przez ich rówieśników, przyświecała konkursowi - mówiła Justyna Uchańska, pomysłodawczyni konkursu, doradca zawodowy w tarnobrzeskiej poradni. - Dzisiaj młodzież chętnie sięga do Tik-Toka, czyli platformy z krótkimi filmikami i chciałam, żeby poprzez krótkie nagrania sama opowiedziała o dokonanych wyborach szkół, w jakich zawodach się kształci, co chcą robić w przyszłości, by w ten sposób propagować szkolnictwo zawodowe i branżowe.

Najwyżej przez komisję konkursową został oceniony film Oliwii Witek, uczennicy Technikum Obsługi Pasażerów w Przewozach Lotniczych, Morskich i Lądowych Zespołu Szkół nr 1 im. kard. Stefana Wyszyńskiego w Tarnobrzegu.

- Za namową koleżanek zaczęłam od przybliżenia kierunku, na którym się uczę, co robimy na lekcjach, jak przebiegają praktyki zawodowe na lotniskach i promach pasażerskich - streściła swój film Oliwia. - Największym wyzwaniem okazał się montaż, gdyż niełatwo było połączyć wszystkie ujęcia w całość - wyznała zdobywczyni głównej nagrody.

Drugie miejsce przypadło Marcinowi Wąsowi z Zespołu Szkół nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Nowej Dębie, a trzecie Kamilowi Żądle z Zespołu Szkół nr 2 im. Bartosza Głowackiego w Tarnobrzegu. Komisja przyznała dwa wyróżnienia dla Wiktora Andresa ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Grębowie i Natalii Kopeć z Zespołu Szkół nr 3 im. gen. Władysława Sikorskiego w Tarnobrzegu, czyli popularnej budowlanki.

Oprócz pamiątkowych pucharów i dyplomów, laureaci otrzymali również nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów.

- Przyznam, że w tym roku sponsorzy okazali wielkie serce i mam nadzieję, że otrzymane nagrody sprawią wam dużą radość, ale także będą dużym zaskoczeniem - zwrócił się do laureatów Jacek Kulasa, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Tarnobrzegu

Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród odbyło się w siedzibie Urzędu Miasta Tarnobrzega.

Patronat honorowy nad konkursem objęli starosta tarnobrzeski Jerzy Sudoł i prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy