Nowy numer 49/2023 Archiwum

Stalowa Wola. W trosce o bezpieczeństwo

W Starostwie Powiatowym w Stalowej Woli rozstrzygnięto etap powiatowy XIII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci pt. "Bezpiecznie na wsi mamy, niebezpiecznych substancji unikamy".

Celem konkursu było promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą dzieci w gospodarstwie rolnym.

Stalowa Wola. W trosce o bezpieczeństwo

- Dzieci miały za zadanie wykonanie plastycznej pracy pokazującej sposoby zapobiegania skutkom niewłaściwego stosowania w gospodarstwie niebezpiecznych substancji, w tym zwłaszcza środków ochrony roślin, nawozów i paliw - poinformował Grzegorz Męciński, kierownik stalowowolskiej placówki KRUS.

Stalowa Wola. W trosce o bezpieczeństwo

Komisja konkursowa oceniła 90 prac, które napłynęły z 12 szkół podstawowych stalowowolskiego powiatu. W grupie dzieci z klas 0-III najładniejsze wykonały Marcelina Torba, Maja Kata i Irmina Burda. Wśród uczniów starszych, klasy IV-VIII wygrała Julia Jagieło przed Hanną Elżakowską i Anną Trelą.

Stalowa Wola. W trosce o bezpieczeństwo

- Moja praca jest w formie komiksu, który pokazuje, co można, a co nie można robić z niebezpiecznymi substancjami. Niedobre jest na przykład wyrzucanie ich w lesie, a dobre - składowanie w wyznaczonych miejscach - powiedziała Maja Kata w Witkowic, gmina Radomyśl nad Sanem.

Stalowa Wola. W trosce o bezpieczeństwo

Fundatorami cennych nagród, oprócz KRUS i Starostwa Powiatowego w Stalowej Woli, byli też burmistrzowie i wójtowie gmin.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy