Nowy numer 38/2023 Archiwum

Na wakacje dla dzieci ze Skopania

W najbliższą niedzielę nad Jeziorem Tarnobrzeskim będzie można spędzić czas przyjemnie i pożytecznie.

Tarnobrzeskie Centrum Wolontariatu we współpracy z innymi podmiotami zaprasza bowiem na Piknik Charytatywny dla Domu Dziecka w Skopaniu.

- Centrum stara się reagować na wszelkie potrzeby, apele. Zauważyłem na facebookowym profilu Domu Dziecka w Skopaniu zobaczyłem post o zrzutce i aukcji na wakacyjny wypoczynek dla mieszkających w nim dzieci i młodzieży. Od razu zrodził się pomysł zorganizowania pikniku charytatywnego, zwłaszcza, że w perspektywie był czerwcowy świąteczny weekend, zaczynający się Bożym Ciałem, zatem doskonała okazja na tego typu wydarzenia - wyjawia Sławomir Partyka, koordynator Tarnobrzeskiego Centrum Wolontariatu.

Bez chwili zastanowienia na prośbę o włączenie się w piknik odpowiedziały Klub Fitneska w Tarnobrzegu, Agencja "Sarmata", Zespół Szkół nr 3 w Tarnobrzegu, czyli popularna "budowlanka", Tarnobrzeskie Centrum Seniora, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz cały zastęp wolontariuszy.

Na każdego, kto zechce symboliczną kwotą dołożyć się na wakacyjny wyjazd mieszkańców Domu Dziecka w Skopaniu, będą czekać liczne atrakcje i dla ciała, i dla ducha.

Na wakacje dla dzieci ze Skopania   Tarnobrzeskie Centrum Wolontariatu

- Centrum Seniora zaprasza na bulodrom, gdzie będzie można poznać zasady popularnej francuskiej gry w bule i rozegrać mecz. Fitneska wyciśnie przysłowiowe siódme poty podczas zajęć tanecznych, gimnastyki, tutaj ruchu nie zabraknie. Nie będzie go brakowało również na stanowiskach Agencji "Sarmata", która zaprasza na lekcje fechtunku, strzelania z łuku, zakładania zbroi, łowienia tryb w dworskim stawie. A kiedy już spalimy kalorie to będzie je można uzupełnić gorącą zupą zalewajką przygotowaną przez Dom Dziecka oraz słodkim deserem, serwowanym na kiermaszu z ciastami. Zachęcamy do upieczenia i przyniesienia domowych ciast, ciasteczek, na które czekamy w sobotę od godziny 12 do 15 w siedzibie Centrum Wolontariatu. Jeżeli ktoś nie będzie mógł przyjechać w niedzielę nad jezioro, może dołożyć swoją cegiełkę na rzecz dzieci ze Skopania, piekąc coś słodkiego i pysznego. Będzie również okazja na nabycie atrakcyjnych różnorodności na kiermaszu przygotowanym przez uczennice i uczniów "budowlanki". Zdradzę, że otrzymaliśmy piękne rzeczy od pana prezydenta Tarnobrzega oraz Wydziału Promocji Urzędu Miasta - wylicza S. Partyka.

Swój udział zapowiedzieli motocykliści, którzy za datek do puszki będą przewozić chętnych na swych maszynach.

Start pikniku w niedzielę, 11 czerwca, o godzinie 11 na terenach zielonych nad Jeziorem Tarnobrzeskim, nieopodal mariny i kei.

Partnerem akcji jest FCC Environment.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast