Nowy numer 38/2023 Archiwum

Jeżowe. Gdy słowa dojrzewają

W Zespole Szkół w Jeżowem rozstrzygnięta została 12. edycja Podkarpackiego Konkursu Twórczości Literackiej "Gdy słowa dojrzewają".

Zgłosiło się do niego  87 uczestników: 55 w kategorii prozy i 32 - w poezji. Jury konkursu, któremu przewodniczyła Małgorzata Żurecka - prezes rzeszowskiego Oddziału Związku Literatów Polskich, w kategorii poezja przyznało dwa pierwsze miejsca: Annie Adamczyk oraz Antoninie Mrowiec (obie ze Stalowej Woli). Druga nagroda przypadła Nikoli Mozgawie (Stalowa Wola), zaś dwie równorzędne nagrody trzecie - Wiktorii Wotszel (Stalowa Wola) i Andrzejowi Dechnikowi (Krzeszów Górny).

Jeżowe. Gdy słowa dojrzewają

W kategorii prozy laureaci pochodzili już z różnych miejscowości. Zwycięzcy to Marcelina Kurlej (Wola Zarzycka), oraz Hanna Kołodziejczyk (Stalowa Wola). Dwa równorzędne miejsca drugie przypadły Julii Pierścionek (Harasiuki) i Antoninie Mrowiec (Stalowa Wola). Nagrody trzecie natomiast otrzymali uczniowie z gminy Jeżowe: Aleksandra Wyka (Stary Nart) i Sylwia Bujak (Jeżowe Centrum).

Jeżowe. Gdy słowa dojrzewają

Organizatorem konkursu był Ryszard Mścisz, były nauczyciel ZS w Jeżowem, a patronowali mu starosta niżański Robert Bednarz, rzeszowski Oddział Związku Literatów Polskich, Ogólnopolski Kwartalnik Literacko-Artystyczny „Fraza” w Rzeszowie oraz Stowarzyszenie Literackie „Witryna” w Stalowej Woli.

Jeżowe. Gdy słowa dojrzewają

Wyjątkowy sukces osiągnęła Natalia Wójcik z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ulanowie. Podopieczna polonistki Małgorzaty Gil zdobyła bowiem trzy nagrody: wyróżnienie w kategorii poezji, prozy oraz Nagrodę Specjalną Organizatora Konkursu - Ryszarda Mścisza.

Jeżowe. Gdy słowa dojrzewają

Wybrane teksty zostały zaprezentowane przez uczniów Zespołu Szkół w Jeżowem: Jakuba Guza, Marynę Nienajadło, Klarę Krawiec, Konrada Bednarza, Kingę Borek, Martynę Watras i Wiktorię Kozarę, którzy zostali przygotowani przez polonistkę Annę Tomakę.

Jeżowe. Gdy słowa dojrzewają

Artystyczną niespodzianką był występ 9-letniej Kamili Janiec, uczennicy PSP w Jacie. To nie tylko laureatka wielu konkursów, także rangi ogólnopolskiej, ale i uczestniczka kolejnej edycji The Voice Kids, do której się zakwalifikowała. Był też pokaz mody „Inny wymiar rzeczywistości”, którego koordynatorką była nauczycielka klas fryzjerskich Zespołu Szkół w Jeżowem - Jolanta Kyc.         

Jeżowe. Gdy słowa dojrzewają       

- Dwunasta edycja Podkarpackiego Konkursu Twórczości Literackiej „Gdy słowa dojrzewają” stała się świętem szkolnych twórców, pozwoliła poznać wiele młodych talentów twórczych ze szkół, które od lat biorą w nim udział i wielu nowych, także z innych województw. Została wzbogacona o wiele wyjątkowych prezentacji artystycznych, co sprawiło, że jego uczestników ucieszyły nie tylko konkursowe sukcesy i nagrody - podsumował Ryszard Mścisz.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast