Nowy numer 38/2023 Archiwum

Stalowa Wola. Czytali z radością

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Stalowej Woli podsumowano V edycję konkursu "Czytaj z radością, słuchaj z przyjemnością".

Konkurs ten MBP zorganizowała wspólnie z Publiczną Szkołę Podstawową nr 9 im. Jana Kochanowskiego w Stalowej Woli. Zorganizowano go dla uczniów klas od II do III szkół podstawowych w Stalowej Woli. Po przeprowadzeniu wewnętrznych eliminacji w szkołach, do konkursu zgłoszono 18 uczniów z klas drugich  i 20 z klas trzecich.

Stalowa Wola. Czytali z radością

W ramach konkursowej prezentacji  uczestnik zobowiązany był do przeczytania dwóch „wierszy łamiących języki”, wymagających poprawnej wymowy i wyraźnej artykulacji.

Stalowa Wola. Czytali z radością

- Komisja konkursowa oceniała czytanie wierszy, biorąc pod uwagę takie kryteria, jak na przykład  interpunkcję, dykcję, artykulację głosek, płynność i tempo czytania. Ważne były również środki artystycznego wyrazu - pauzowanie, modulacja głosu, różnicowanie czytania dialogów, akcent zdaniowy, mimika. Liczyła się również tzw. „intuicja artystyczna” - postawa uczestnika na scenie, sposób trzymania tekstu, kontakt wzrokowy z odbiorcą, radzenie sobie z tremą - wylicza Tomasz Gotkowski z MBP w Stalowej Woli.

Stalowa Wola. Czytali z radością

Komisja konkursowa, której przewodniczyła Joanna Rybak, wśród uczniów klas drugich pierwszym miejscem nagrodziła Zuzannę Goc z PSP nr 12, a w kategorii klasy trzecie najlepiej czytała Kinga Szypuła z Katolickiej Szkoły Podstawowej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast