Nowy numer 38/2023 Archiwum

Zaproszenie na marsz

W najbliższą niedzielę 4 czerwca w Tarnobrzegu odbędzie się Marsz dla Życia i Rodziny.

W tym roku będzie mu towarzyszyć hasło "Dzieci przyszłością Polski".

- Po trzyletniej przerwie spowodowanej przez pandemię powracamy z marszem. Dlatego bardzo się cieszymy, że w tym roku możemy zaprosić wszystkich mieszkańców Tarnobrzega na wspólne rodzinne świętowanie. Tegoroczne hasło zwraca uwagę na to, że dzieci to nasza przyszłość - mówi Joanna Szmuc, dyrektorka Szkół Katolickich im. św. Jana Pawła II w Tarnobrzegu.

Marsz dla Życia i Rodziny rozpocznie się na placu Bartosza Głowackiego o godzinie 15. Aby umilić czas gromadzącym się tarnobrzeżanom, uczennice i uczniowie szkół katolickich wystąpią z krótkim programem artystycznym poświęconym patronowi ich placówek. Dla uczestników przygotowane zostały kolorowe kwiaty z bibuły oraz transparenty z hasłami promującymi rodziny i wzywającymi do obrony życia.

- Wymarsz nastąpi po odmówieniu Koronki do Bożego Miłosierdzia. Uczestnicy poprowadzeni przez Miejską Orkiestrę Dętą, która radośnie będzie obwieszczać o dobywającym się marszu, przejdą ulicami Mickiewicza i Niepodległości do parafii pw. Chrystusa Króla, gdzie na wszystkich czekać będzie moc atrakcji. Roli animatora podjął się ks. Dariusz Sidor, proboszcz parafii pw. św. Barbary, i z pewnością zadba o to, by było głośno, wesoło i rodzinnie - dodaje J. Szmuc.

Jak wspomina dyrektorka tarnobrzeskiego „Katolika”, radosny przemarsz to tylko część niedzielnego święta rodzin, o wypełnienie licznymi atrakcjami pozostałych popołudniowych i wieczornych godzin zadba parafia na osiedlu Przywiśle.

- W tym roku nasza wspólnota organizuje piknik, tradycyjnie stanowiący dopełnienie rodzinnego świętowania, a to z uwagi na jubileusz 20-lecia istnienia parafii Chrystusa Króla. Będzie to XI Piknik Rodzinny, który podobnie jak marsz miał paroletnią przerwę z uwagi na obostrzenia covidowe. W programie wiele atrakcji przygotowanych z myślą o wszystkich, i dzieciach, i starszych. Każdy znajdzie coś dla siebie - zapewnia ks. Adam Marek, proboszcz najmłodszej tarnobrzeskiej parafii.

Na scenie zaprezentują się przedszkolaki, młodzież ze Studia Piosenki Tarnobrzeskiego Domu Kultury oraz zespół ludowy Ocicanki. Gwiazdami pikniku będą Paweł Gołecki z zespołem, wykonujący muzykę folkową, oraz Marcin Życzyński, czyli polski Elvis Presley.

Na dzieci będą czekać plac zabaw, stoiska tematyczne, będzie również okazja, by dać szansę swemu szczęściu w loterii z cennymi nagrodami. Z pewnością nikt nie pozostanie głodny, o co zadbają parafianki, które szykują ciepłe dania oraz słodkości.

Po występach przyjdzie czas na zabawę taneczną z DJ-em.

Piknik zakończy się Apelem Jasnogórskim i pokazem sztucznych ogni.

- Serdecznie zapraszamy na niedzielne świętowanie. W ciągłym pośpiechu, codziennym zabieganiu warto znaleźć czas dla swoich bliskich i wspólnie spędzić niedzielne popołudnie na dobrej zabawie - zachęca Joanna Szmuc.

Organizatorem marszu jest Katolickie Centrum Pomocy Rodzinie w Tarnobrzegu.

Patronat honorowy nad Marszem dla Życia i Rodziny objął biskup sandomierski Krzysztof Nitkiewicz, natomiast nad piknikiem - prezydent miasta Tarnobrzega Dariusz Bożek.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast