Nowy numer 21/2023 Archiwum

Stalowa Wola. Jednym głosem dla Maryi

To tytuł koncertu, który odbył się w parafii Trójcy Przenajświętszej w Stalowej Woli.

W wigilię Wniebowstąpienia Pańskiego wystąpiły w nim stalowowolskie chóry: Kameralny z Miejskiego Domu Kultury, Puellarum Cantus, Lasowiacy oraz parafialny Soli Deo.

- Stalowowolskie chóry zaśpiewały religijne pieśni na uwielbienie Pana Boga przez Maryję. Jest to piękne wydarzenie zarówno religijne, jak i kulturalne. Jest to też czas, by na chwilę się zatrzymać, wsłuchać się w Maryjne pieśni i doświadczyć piękna chóralnego śpiewu, a przy okazji zaprezentować swoje muzyczne talenty - powiedział ks. Mieczysław Kucel, proboszcz.

Stalowa Wola. Jednym głosem dla Maryi

Pomysł zorganizowania koncertu właśnie w maju jest oczywiście związany z majówkami śpiewanymi w całym kraju w kościołach, kapliczkach lub przed krzyżami.

- Śpiewamy wówczas tradycyjne, pełne wiary i miłości do Matki Bożej pieśni. Chóry stalowowolskie też śpiewają na cześć Maryi podczas różnych uroczystości i stąd pomysł, by zebrać się razem w naszym kościele - dodał proboszcz.

Stalowa Wola. Jednym głosem dla Maryi

Marzeniem proboszcza jest, aby takie koncerty odbywały się cyklicznie, zgodnie z rokiem liturgicznym, ponieważ stalowowolskie zespoły bardzo ładnie wykonują także utwory pasyjne, kolędy czy pastorałki.

Stalowa Wola. Jednym głosem dla Maryi

Zgromadzeni w świątyni wierni gromko oklaskiwali występy poszczególnych chórów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast