Nowy numer 21/2023 Archiwum

Tarnobrzeg. Noc w Naturze

Regionalne Centrum Promocji Obszaru Natura 2000 otwiera swoje podwoje dla nocnych marków.

Instytucja od początku swej działalności uczestniczyła w największej ogólnopolskiej muzealnej imprezie, jaką jest Noc Muzeów.

- Bierzemy udział w tym wydarzeniu, gdyż poczuliśmy się poniekąd swoistym muzeum przyrody, wśród swoich zbiorów mamy liczne skamieniałości, kości mamuta, odkryte podczas budowy kombinatu siarkowego, okazy minerałów - mówi Konrad Niedźwiedź, kierownik tarnobrzeskiego Centrum Natura 2000. - Również w tym roku zapraszamy do naszej siedziby, gdzie udostępnimy wszystkie nasze ekspozycje, które udekorujemy muzyką graną na żywo na pianinie. Zabrzmią standardy, będzie trochę jazzu, swingu, wszystkie utrzymane w nastrojowym klimacie, który wyczaruje nasz serdeczny przyjaciel, ale kto zasiądzie przy pianinie nie zdradzę, to niespodzianka. Mogę tylko zapewnić, że będzie to doskonały muzyk. O kogo chodzi? Zapraszamy by przekonać się samemu - zachęca do odwiedzin Natury 2000 jej kierownik.

Kto jeszcze nie odwiedził Centrum Natura 2000 będzie miał dzisiaj, tj. 20 maja, okazję zobaczyć ekspozycje poświęcone Tarnobrzeskiej Dolinie Wisły, w tym dioramę z przykładami fauny i flory w niej występujących; potężne akwaria mieszczące ponad 3 tony wody z różnymi gatunkami ryb wiślanych; paludaria z płazami i gadam; będzie również można skorzystać z pracowni mikroskopowej.

Zwiedzanie przewidziane jest od godziny 19 do 23. Wstęp wolny.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast