Nowy numer 38/2023 Archiwum

Rowerem do Kadłubka

W sobotę 10 czerwca z Sandomierza wyruszy 14. Sandomierski Rajd Papieski. Tym razem trasa rajdu rowerowego powiedzie z Sandomierza przez Radoszki, Pęczyny, Pielaszów, Malice Kościelne do Karwowa.

Trasa rajdu wyniesie tym razem 30 km. Rowerzyści wyjadą z Rynku Starego Miasta o godz. 9. Zakończenie planowane jest na godz. 13 przy Źródełku bł. Wincentego Kadłubka.

Rowerem do Kadłubka  

Zgłoszenie, oświadczenia i regulamin imprezy można pobrać ze strony Urzędu Miasta w Sandomierzu – www.sandomierz.pl, MOSiR – www.mosir.sandomierz.pl. Zgłoszenia należy składać osobiście w terminie od 22 maja do 10 czerwca (w godzinach 8-12) w MOSiR – Miejski Stadion Sportowy ul. Koseły 3a lub elektronicznie e-mail: sekretariat@mosir.sandomierz.pl od 1 czerwca lub przed startem w biurze organizacyjnym Rajdu na Rynku Starego Miasta.

Organizatorzy proszą o wyposażenie pojazdów w kaski ochronne, w szczególności dzieci, oraz nakrycia głowy chroniące przed słońcem. Organizator nie zabezpiecza transportu powrotnego osób i rowerów do Sandomierza.

Jak podkreślił ks. Wojciech Kania, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Kurii Diecezjalnej w Sandomierzu, do udziału w rajdzie zaproszeni są wszyscy. Nie jest to wyścig. To wydarzenie nie tylko ma nas integrować, ale także skupiać wokół postaci św. Jana Pawła II.

Sandomierski Rajd Papieski jest organizowany z inicjatywy biskupa Krzysztofa Nitkiewicza, który także bierze w nim udział. Jest on formą upamiętnienia pielgrzymki papieża Jana Pawła II do Sandomierza, która miała miejsce 12 czerwca 1999 roku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast