Nowy numer 21/2023 Archiwum

Tarnobrzeg. Andrzej Poniedzielski i Grupa MoCarta

Ich występy gwarantują, że druga edycja Tarnobrzeskiej Wiosny Kabaretowej przyniesie dużą dawkę humoru i pięknej muzyki.

Po udanym ubiegłorocznym debiucie Wiosny Kabaretowej, która w zamyśle miała wejść na stałe do miejskiego kalendarza wydarzeń kulturalnych, organizator, czyli Tarnobrzeski Dom Kultury, postanowił kuć żelazo póki gorące i zaprasza tarnobrzeżan w długi majowy weekend na jej drugą odsłonę.

- W ubiegłym roku mieliśmy nadzieję, że spotkamy się znów za rok. I mamy dobrą wiadomość, impreza będzie kontynuowana. Wspiera ją Enea Elektrownia Połaniec za co jesteśmy ogromnie wdzięczni, gdyż bez tej pomocy byłoby nam trudno zorganizować takie wydarzenie. Mam nadzieję, że ta współpraca będzie kontynuowana i w przyszłym roku odbędzie się trzecia edycja. I nie stanie się jak w porzekadle: do trzech razy sztuka - zauważył Dariusz Bożek, prezydent Tarnobrzega, podczas konferencji prasowej poświęconej Tarnobrzeskiej Wiośnie Kabaretowej. - W tym trudnym czasie doza dobrego humoru nikomu nie zaszkodzi. Żyje się nam trudno, funkcjonuje się nam coraz trudniej, więc dobra porcja śmiechu poprawi nam nastrój.

Reprezentujący Zarząd Enei Elektrowni Połaniec Krzysztof Szczeszek podkreślił, iż spółka od lat wspiera lokalną kulturę i sztukę z czego korzystają mieszkańcy regionu.

- Pokazujemy, że współpraca firm z instytucjami, którym leży na sercu rozwój kultury, przynosi wzajemne korzyści. Jesteśmy z tego naprawdę dumni, że po raz kolejny możemy zaangażować się w ambitne spektakle na wysokim poziomie artystycznym - powiedział Krzysztof Szczeszek. - Mamy nadzieję, że wszystkie miejsca będą zajęte w 100 procentach. My, jako elektrownia, wytwarzamy energię, a występy artystów z pewnością przysporzą dużo pozytywnej energii i uśmiechu. To jest nam potrzebne w życiu - dodał.

Tarnobrzeg. Andrzej Poniedzielski i Grupa MoCarta   Tarnobrzeski Dom Kultury

Podziękowania za sponsorskie wsparcie drugiej Wiosny Kabaretowej na ręce przedstawiciela Enei Połaniec złożył Mariusz Ryś, wicedyrektor Tarnobrzeskiego Domu Kultury.

- Dzięki temu wsparciu możemy tak skalkulować ceny biletów, by były one dostępne dla tarnobrzeżan. Chciałbym zaprosić mieszkańców naszego miasta na dwa spektakle kabaretowe, które są niejako klamrą spinającą długi weekend majowy. Pierwszy bowiem odbędzie się 27 kwietnia i wystąpi wówczas Andrzej Poniedzielski, drugi zaś z udziałem Grupy MoCarta został przewidziany na 7 maja - zauważył Mariusz Ryś. - Wykonawcy gwarantują wysoki poziom artystyczny, humor ambitny, kulturalny, bo takie jest nasze założenie.

Artyści, którzy wystąpią w drugiej edycji Tarnobrzeskiej Wiosny Kabaretowej są doskonale znani. Andrzej Poniedzielski to człowiek wielu talentów: poeta, autor tekstów piosenek, satyryk, pieśniarz, konferansjer, Mistrz Mowy Polskiej. W Tarnobrzegu będą mu towarzyszyć muzycy: Piotr Górka - kontrabasista, Paweł Jabłoński - pianista i Tomasz Piątek - klarnecista.

Tarnobrzeg. Andrzej Poniedzielski i Grupa MoCarta   Tarnobrzeski Dom Kultury

Grupa MoCarta to bardzo lubiany kwartet smyczkowy, tworzony przez skrzypków Filipa Jaślara i Michała Sikorskiego oraz altowiolistę Piotra Kowaluka i wiolonczelistę Bolesława Błaszczyka, który swą grą, elegancją i subtelnym humorem bawi i zachwyca publiczność od 28 lat. Artur Renion, pierwszy wiolonczelista, którego po tragicznej śmierci zastąpił Bolesław Błaszczak, stwierdził u progu działalności zespołu: "Jesteśmy na przekór dostojnej powadze sal koncertowych, na przekór nużącej codzienności życia muzyków, na przekór zaprzysięgłym melomanom i na przekór fanom rocka, rapu czy muzyki pop, którzy boją się klasyki jak ognia. Traktujemy naszą Matkę Muzykę z żartobliwą ironią i jesteśmy pewni, że się nie obrazi".

W Tarnobrzegu muzycy zaprezentuje program "Grupa MoCarta wśród Gwiazd, czyli historia muzyki według Grupy MoCarta".

Bilety na oba występy można kupić w kasie TDK lub też online.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast