Nowy numer 23/2023 Archiwum

Nisko. Wielkanocny Kolektyw Rodzinny

To szósta już impreza z tego cyklu, organizowana dla rodzin przez Niżańskie Centrum Kultury "Sokół" w Nisku.

W pierwszym tegorocznym spotkaniu, które przebiegało pod hasłem: "Zróbcie sobie sami", uczestniczyło ok. 20 osób, głównie rodzice z dziećmi. Robiono wielkanocne pisanki i kartki świąteczne.

Nisko. Wielkanocny Kolektyw Rodzinny

Zajęcia poprowadziły panie ze Stylowej Pracowni z Sokołowa Małopolskiego.

- Dziś będziemy wykonywać pisanki akrylowe, pisanki zdobione papierem oraz kartki świąteczne. Coś, co jednocześnie będzie łatwe i interesujące dla dzieci. Chcemy, by uczestnicy byli zadowoleni z końcowego efektu. Dodatkowo wykonamy także królika ze sklejki oraz jajko zrobione techniką decoupage. Są to pracochłonne zajęcia i zajmą nam ok. 3 godzin. Wszystko bowiem musimy robić powoli i dokładnie. Kartka wielkanocna ma nam z kolei przypomnieć o tej pięknej, ale zanikającej tradycji ich wysyłania - wyjaśniła Bożena Mrożkiewicz ze Stylowej Pracowni.

Nisko. Wielkanocny Kolektyw Rodzinny

Jedną z uczestniczek warsztatów była Magda Haliniak z Niska.

Nisko. Wielkanocny Kolektyw Rodzinny

- Przyszłam tutaj z mężem i córką Tosią, ponieważ lubimy tego typu zajęcia, a po za tym jestem zwolenniczką takich lokalnych inicjatyw. W domu na Wielkanoc sami robimy wiele świątecznych ozdób, w tym tradycyjne pisanki, zajączki i świąteczne kartki - powiedziała pani Magda.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast