Nowy numer 21/2023 Archiwum

Wiem, co jem

Jak zdrowo się odżywiać, czego unikać, a co powinno znaleźć się w menu, dzieci poznają dzięki "Drużynie Zdrowej Piątki".

Zakłady Chemiczne "Siarkopol" Tarnobrzeg ogłosiły trzecią edycję akcji edukacyjnej "Od ziarna aż po plon", skierowanej do przedszkolaków i przedszkoli z Tarnobrzega i powiatu tarnobrzeskiego. W tym roku nacisk zostanie położony na zasady zdrowego odżywania się, a najmłodszym ma w tym pomóc piątka superbohaterów: Pola, Zuzia, Feliks, Maksio i Szymek, których w tym zadaniu wspierać będzie Siarkopolek, czyli maskotka firmy. Każdej z postaci przypisane są konkretne grupy produktów, witamin i mikroelementów, niezbędnych dla prawidłowego rozwoju dzieci, do spożywania których superbohaterowie mają zachęcać najmłodszych.

- Akcją chcemy objąć dzieci dwóch najstarszych roczników, czyli 5- i 6-latki. Wszystkie wytyczne związane ze zdrowym żywieniem zostały przygotowane we współpracy z Centrum Dietetycznym Nutri Vita w Tarnobrzegu. Jadłospisy opracowały doświadczone dietetyczki z centrum zgodnie z najnowszymi rekomendacjami dietetycznymi oraz zaleceniami Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego - informuje Mateusz Kutrzeba, wiceprezes zarządu Zakładów Chemicznych "Siarkopol" w Tarnobrzegu. - Dzieci są wdzięcznymi słuchaczami, więc liczymy na to, że z pomocą przedszkolnych wychowawców szybko przyswoją informacje, które dla nich przygotowaliśmy. Mamy nadzieję, że będą się tą wiedzą dzielić z rodzicami i odwrotnie, że rodzice zainteresują się tą tematyką i zechcą ją zgłębiać, utrwalając u dzieci prawidłowe nawyki żywieniowe.

Wiem, co jem   Zakłady Chemiczne "Siarkopol"

W ramach akcji do wszystkich przedszkoli trafią promujące ją ulotki. Tak jak w poprzednich edycjach towarzyszą jej konkursy - plastyczny skierowany do dzieci, których zadaniem będzie przygotowanie pracy plastycznej, nawiązującej do postaci jednego z superbohaterów "Drużyny Zdrowej Piątki". Na autorki/autorów trzech najbardziej pomysłowych prac czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Do udziału w drugim konkursie zaproszone są przedszkola, które w formie zdjęć bądź filmu mają przedstawić przebieg akcji edukacyjnej "Od ziarna aż po plon. Drużyna Zdrowej Piątki", przeprowadzonej w placówce z wykorzystaniem materiałów otrzymanych w ramach kampanii.

Zwycięskie przedszkole otrzyma bon o wartości 5 tysięcy złotych. Za drugie miejsce przewiedziono nagrodę w wysokości 4 tysięcy złotych, a za trzecie - 3 tysięcy.

Termin składania prac upływa 21 kwietnia. Regulamin i szczegóły konkursu dostępne są na stronie http://www.zchsiarkopol.pl/ (TUTAJ)

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast