Nowy numer 21/2023 Archiwum

Tarnobrzeg. Dni Teatru w Wozowni

Najbliższy weekend w tarnobrzeskiej Wozowni będzie stał pod znakiem spotkań z Melpomeną i Talią.

Obie muzy, opiekunki tragedii i komedii zawładną bowiem sceną Wozowni z racji przypadającego 27 marca Międzynarodowego Dnia Teatru.

Tarnobrzeska publiczność będzie miała okazję zobaczyć dwa spektakle, które wystawią Grupa Kabaretowo-Teatralna "Studio Żarcik", działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury w Padwi Narodowej, oraz Teatr Ad Rem z Ursynowskiego Centrum Kultury w Warszawie.

- Zapraszamy w piątek 24 marca i sobotę 25 marca na spektakle o zróżnicowanym charakterze. "Studio Żarcik" przyjedzie ze sztuką komediową, natomiast Teatr Ad Rem proponuje zmierzenie się z naszymi wadami, ale i zaletami, czyli spojrzenie na nas samych - mówi Dariusz Chmielowiec, prezes Tarnobrzeskiego Stowarzyszenia Inicjatyw Artystycznych Fram.

Grupa z GOK w Padwi Narodowej zaprezentuje spektakl "Cantina Chopina czyli... Kulturka C2H6OH - moll", w którym z pewnością nie zabraknie muzyki wielkiego romantyka i humoru "podsycanego" pewnym trunkiem. Przedstawienie rozpocznie się o godz. 18 w piątek 24 marca.

W sobotę natomiast ze spektaklem "Pijcie ocet" w reżyserii Sebastiana Słomińskiego przyjedzie ursynowski Teatr Ad Rem. Scenariusz sztuki reżyser oparł na tekstach Daniiła Charmsa, właściwie Daniiła Iwanowicza Juwaczowa, rosyjskiego poety awangardowego, zmarłego w 1942 roku podczas oblężenia Leningradu. W spektaklu wykorzystano fragmenty utworów Dmitrija Szostakowicza, kompozytora VII Symfonii zwanej "Leningradzką", którą napisał w oblężonym mieście.

W zaproszeniu warszawscy artyści stwierdzili: "Finalnie o spektaklu możemy powiedzieć, że jest absurdalny, groteskowo-makabryczny, łobuzerski, obrazoburczy, zabawny/śmieszny (niepotrzebne skreślić), traktuje o kondycji i zagubieniu człowieka. To spektakl o nas, drodzy widzowie".

Spektakl zauważyło i doceniło jury 44. Biesiady Teatralnej - Konfrontacji Zespołów Teatralnych Małych Form w Horyńcu Zdroju, w którym zasiedli Dominika Ostałowska, Łukasz Drewniak i jako przewodniczący Mikołaj Grabowski, przyznając zespołowi Teatru Ad Rem nagrodę specjalną - Różę Horyniecką.

Początek spektaklu o godz. 16 w sobotę 25 marca.

Na oba spektakle obowiązują bilety w cenie 20 zł, które można nabyć w siedzibie Wozowni przy ul. Sandomierskiej 27 w Tarnobrzegu. Więcej informacji o biletach pod numerem telefonu 506 725 802.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast