Nowy numer 21/2023 Archiwum

Stalowa Wola. Powalczą o finał

Prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny oraz Mieczysław Golba, prezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej poinformowali o turnieju UEFA U19 kobiet, który będzie rozgrywany w Stalowej Woli od 5 do 11 kwietnia br.

Stawką rozgrywek jest awans do Mistrzostw Europy U19 kobiet, które rozgrywane będą w Belgii. - Będziemy podejmować reprezentantki Szwajcarii, Czech, Serbii i Polski. Pięć z sześciu meczy tego turnieju zostanie rozegranych w Stalowej Woli.  Przepisy UEFA mówią, że dwa ostatnie mecze muszą być o jednej porze, dlatego jeden z nich rozegrany będzie w Boguchwale. Zapraszamy wszystkich kibiców i wierzymy, że będą nam sprzyjać. Jestem przekonany, że te eliminacje będą dobrym widowiskiem. Dla reprezentantek Polski jest to najważniejszy turniej - początek walki o mistrzostwo Europy - powiedział prezes Golba.

Lucjusz Nadbereżny nie krył zadowolenia z tego faktu.  -To już nie są mecze towarzyskie, ale wchodzimy w rozgrywki, które mają znaczenie w tej najważniejszej imprezie kobiecej piłki nożnej w Europie. Stalowa Wola staje się ważnym miejscem, gdzie są rozgrywane tak istotne mecze. Jestem dumny, że możemy gościć drużyny tak wysokiej rangi i jestem przekonany, że będzie to także inspiracja dla młodych mieszkanek Stalowej Woli, szczególnie dla dziewcząt grających w klubie "Aquila", które będą mogły poznać zawodniczki z najwyższego poziomu rozgrywek, które będą dla nich inspiracją i motywacją - dodał L. Nadbereżny 

Bilety na wszystkie spotkania będą bezpłatne.

Plan spotkań: 

5 kwietnia (środa) 
Polska – Szwajcaria (godz. 12:00, Stalowa Wola)
Serbia – Czechy (godz. 18:00, Stalowa Wola)

8 kwietnia (sobota)
Polska – Czechy (godz. 12:00, Stalowa Wola)
Serbia – Szwajcaria (godz. 18:00, Stalowa Wola)

11 kwietnia (wtorek) 
Czechy – Szwajcaria (godz. 12:00, Stalowa Wola)
Polska – Serbia (godz. 12:00, Boguchwała) 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast