Nowy numer 21/2023 Archiwum

Stalowa Wola. Wielkanocna wystawa

W holu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli można oglądać wystawę prac wielkanocnych uczestników Dziennego Domu Senior+ w Stalowej Woli.

Artyści seniorzy, a był wśród nich również jeden mężczyzna, już od stycznia rożnymi technikami przygotowywali kartki świąteczne, palmy wielkanocne, pisanki, stroiki wielkanocne oraz ozdoby, w tym między innymi kurczaczki, kurki, baranki, zajączki.

Stalowa Wola. Wielkanocna wystawa

 - Podczas wystawy można podziwiać prace wykonane haftem krzyżykowym, quillingiem, szydełkiem, na drutach oraz uszyte na maszynie. W trakcie ich przygotowywania wykorzystano różne materiały od drewna, przez papier, wełnę, tkaniny, po masę solną i gałązki. Wszystkie zostały własnoręcznie wykonane z wielkim sercem i ogromnym zaangażowaniem - podkreśliła Małgorzata Gotfryd, kierownik Dziennego Domu Senior+ w Stalowej Woli.

Stalowa Wola. Wielkanocna wystawa

Myślą przewodnią tej placówki, działającej w ramach Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, jest praca z seniorami tak, aby czuli się w ośrodku jak w drugim domu oraz byli aktywni i utrzymywali jak najdłużej swoją sprawność psychofizyczną.

Stalowa Wola. Wielkanocna wystawa

- Prace wraz z życzeniami świątecznymi przed Wielkanocą trafią do zaprzyjaźnionych z Dziennym Domem Senior+ w Stalowej Woli firm, instytucji i osób prywatnych, a kilka przekazanych zostanie na lokalne akcje charytatywne - dodała pani kierownik.

Stalowa Wola. Wielkanocna wystawa

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast