Święto Teatru

Tarnobrzeski Dom Kultury postanowił uczcić trzema spektaklami i jednym słuchowiskiem.

Przez trzy kolejne niedziele, począwszy od najbliższej 19 marca, na scenie domu kultury zaprezentowane zostaną trzy sztuki. Będzie okazja do refleksji, śmiechu oraz zastanowienia się nad ludzkimi dramatami.

- Od wielu lat podkreślamy, że Dni Teatru to dla naszej instytucji bardzo ważne święto, m.in. z racji działających grup teatralnych - dziecięcych, młodzieżowych oraz angażujących osoby dorosłe, występujące w Teatrze Czwartek. Tarnobrzeżanki i tarnobrzeżanie chętnie nas odwiedzają i również chętnie prezentują się na teatralnych deskach - mówi Renata Domka z TDK. - Dni Teatru są doskonałą okazją do zaprezentowania się naszych zespołów, ale również teatrów działających w regionie, mających w swoim repertuarze bardzo interesujące spektakle. Dlatego też w tym roku zobaczymy teatry z Rzeszowa, Sandomierza oraz nasz tarnobrzeski.

Teatralna święto zainauguruje spektakl "Zbrodnie serca" według Beth Henley, z którym przyjedzie Teatr Pozytywka z Rzeszowa.

Święto Teatru   "Zbrodnie serca" - sztuka Teatru Pozytywka zainauguruje tegoroczne Dni Teatru w Tarnobrzegu. Teatr Pozytywka

- Jest to sztuka powstała po warsztatach teatralnych prowadzonych w Teatrze Przedmieście. Jego reżyserką jest Aneta Adamska-Szukała, osoba bardzo aktywna, realizująca szereg inicjatyw w naszym regionie. Spektakl zostanie zaprezentowany 19 marca o godz. 19. Niestety muszę zmartwić zainteresowanych nim, bezpłatne wejściówki już się rozeszły. Chcę zaznaczyć, że wstęp na wszystkie przedstawienia jest bezpłatny, ale należy wcześniej odebrać u nas wejściówkę - dodaje R. Domka.

W tydzień później, 26 marca o godz. 18, spektakl "Poseł czy kominiarz" przypomni Teatr Czwartek. Sztuka według Wilhelma Roarta, w reżyserii Sylwestra Łysiaka, była już wystawiona na deskach TDK, ale obowiązywały wówczas covidowe obostrzenia, więc mogli ją obejrzeć tylko nieliczni, którzy przyjęli ją entuzjastycznie. Zespół tarnobrzeskiego teatru postanowił powrócić z przedstawieniem, by mogła je zobaczyć szersza publiczność. Dobra zabawa, pełna śmiechu, jest gwarantowana. Wejściówki od odbioru od 17 marca.

Święto Teatru   Sztuka "Imperium za mgłą" wystawiona przez Teatr Dramatyczny Sandomierskiego Centrum Kultury. Mariusz Dyszlewski

W zupełnie odmienny klimat wprowadzi widzów spektakl "Imperium za mgłą" Teatru Dramatycznego Sandomierskiego Centrum Kultury. Rzecz dotyczy doświadczeń obozowych. Jego scenarzystką i reżyserką jest Kamila Kremiec-Panek, która oparła się na wspomnieniach, listach i biografiach byłych więźniarek obozów koncentracyjnych.

- Spektakl z uwagi na trudną, wręcz drastyczną tematykę przeznaczony jest dla widzów od 15. roku życia. Był już prezentowany na scenie sandomierskiej i wywołał na widzach przejmujące wrażenie. Zapraszamy w niedzielę 2 kwietnia na godz. 18. Bezpłatne wejściówki można będzie odebrać od 24 marca - mówi R. Domka.

Miłośników teatru wyobraźni, jak nazywany jest teatr radiowy, tarnobrzeski Dom Kultury oraz Radio Leliwa zapraszają, by 26 marca o godz. 20 zasiedli przy odbiornikach. Zostanie wówczas wyemitowane słuchowisko pt. "Baśń o tym, jak Staś Jachowicz po Czar-ziele wyruszył i co z tego wynikło".

- Powstało ono w ramach ubiegłorocznej edycji Festiwalu Baśniowy Świat Stanisława Jachowicza i jeszcze do tej pory nie miało swojej radiowej premiery. Dni Teatru są z pewnością najlepsza ku temu okazją - zauważa Renata Domka.

Święto Teatru   Zainteresowanie spektaklami tegorocznych Dni Teatru zaskoczyło organizatorów. Marta Woynarowska /Foto Gość

Autorką scenariusza jest Iwona Rusek, zaś wyreżyserowała je Katarzyna Kasica, reżyserka teatralna i radiowa. W słuchowisku wystąpili mali i dorośli aktorzy z Tarnobrzega i okolic, muzykę skomponowała Anna Pintal.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej TDK (TUTAJ).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..