Nowy numer 21/2023 Archiwum

Tańsze bilety

Na porozumieniu zawartym pomiędzy placówkami muzealnymi w Tarnobrzegu i Baranowie Sandomierskim skorzystają także turyści.

Według umowy podpisanej przez Kamilę Piech, która reprezentuje Fundację Pro Arte et Historia, zarządzającą zamkiem w Baranowie Sandomierskim, i Tadeusza Zycha, dyrektora Muzeum – Zamku Tarnowskich w Tarnobrzegu, bilet zakupiony w jednej z placówek upoważnia do nabycia ulgowego w drugiej.

– Umowa dotycząca współpracy naszych instytucji została podpisana na zamku w Baranowie Sandomierskim. Porozumienie idzie w dwóch kierunkach, mówi bowiem o współpracy merytorycznej, co zaowocuje wspólnymi wystawami oraz projektami w przyszłości, a także o możliwości nabycia tańszych biletów. Każdy, kto odwiedzając nasze muzeum, zechce także zwiedzić zamek baranowski, może w tej drugiej placówce kupić bilet ulgowy, i vice versa – mówi Tadeusz Zych.

Dla muzeum tarnobrzeskiego jest to już drugie tego typu porozumienie. Poprzednie zostało zawarte 8 lipca 2020 roku z ówczesnym Muzeum Okręgowym (obecnie Muzeum Zamkowe) w Sandomierzu.

Tadeusz Zych wyjawił, że umowę z zamkiem w Baranowie Sandomierskim poprzedziły rozmowy prowadzone w gronie czterech muzeów – w Baranowie Sandomierskim, Sandomierzu, Tarnobrzegu oraz Stalowej Woli.

– Być może w tym roku uda się dokonać czegoś, czego jeszcze w Polsce nie było, stworzyć jeden bilet upoważniający do wejścia do wszystkich czterech placówek. Nie jest to naturalnie wyważanie otwartych już drzwi, bowiem w wielu miastach funkcjonują wspólne bilety do różnych placówek kulturalnych, ale działających w granicach jednej gminy. My tymczasem chcemy wprowadzić wspólny bilet dla muzeów z czterech różnych miast, położonych w dodatku w dwóch województwach. Będzie to prekursorskie rozwiązanie. Nie tak dawno w Zamku Tarnowskich podpisano porozumienie o powołaniu czwórmiasta. Jak się okazuje, to kultura najszybciej wypełnia zawarte wówczas zapisy – zauważa dyrektor Muzeum – Zamku Tarnowskich.

Na korzyści z zawartego porozumienia wskazuje również Kamila Piech, prezes Fundacji Pro Arte et Historia.

– Porozumienie ma na celu wspieranie się naszych instytucji kultury. Przedsięwzięcie promujemy pod hasłem „Muzeum ze zniżką” i zachęcamy turystów do obejrzenia pięknych, interesujących i unikatowych miejsc, położonych w bliskiej odległości, które prezentują historię Polski – stwierdza Kamila Piech.

Prezes Fundacji Pro Arte et Historia poinformowała ponadto, że niebawem muzeum baranowskie podobne porozumienie zawrze z Muzeum Zamkowym w Sandomierzu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast