Nowy numer 21/2023 Archiwum

Ucieczka od codzienności

Miał charakter konkursu i odbył się w hali sportowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Nisku.

W przeglądzie zaprezentowało się 27 zespołów w trzech kategoriach: cheerlea- derki, show dance oraz inne formy tańca. Dodatkowo wyróżniono też dwie kategorie wiekowe: dzieci od 9 do 12 lat oraz od 13 do 18 lat.

W sumie w Nisku zaprezentowało się aż 400 wykonawców z Podkarpacia i Lubelszczyzny. – Impreza ma integrować środowisko taneczno-sportowe oraz popularyzować taniec i sport jako aktywne formy wypoczynku – powiedziała prowadząca przegląd Monika Jagiełło z NCK Sokół.

Występy poszczególnych formacji oceniało jury w składzie: Justyna Stasiak (przewodnicząca), Teresa Świdecka-Węglarz oraz Lidia Zastawna. – Pod uwagę brano przede wszystkim technikę tańca. A także wyraz artystyczny, kostium sceniczny i ogólny artystyczny przekaz. Jestem po raz trzeci sędzią na niżańskich zapasach tanecznych i widzę, że z roku na rok poziom jest coraz wyższy. Widać, że dzieci teraz bardzo chłoną taniec. Zdecydowana większość występujących to oczywiście dziewczęta, ale zdarzają się też chłopcy, najwięcej w hip-hopie – powiedziała przewodnicząca jury.

Jedną z uczestniczek tanecznych zapasów była Maja Stępniak, która przyjechała do Niska z Krasnegostawu. – Tańczę od siedmiu lat. Namówiła mnie koleżanka z klasy. Taniec jest dla mnie relaksem oraz ucieczką od codzienności. Swoją przyszłość zdecydowanie wiążę z tańcem – zapewniła Maja, która jest członkiem zespołu Freak Dance Junior, a w niżańskich zapasach tańczyła disco dance. Jej zespół może się pochwalić zdobyciem III miejsca w Mistrzostwach Polski w Warszawie.

W Nisku natomiast I miejsce wśród cheerleaderek wywalczyły dziewczęta z Bieszczadzkiej Akademii Cheerleaders (od 9 do 12 lat) oraz z Lilii Leżajsk (od 13 do 18 lat). W kategorii show dance w obu wiekowych kategoriach wygrała Iskierka Łańcut. Jeżeli chodzi o inne formy tańca – najlepsze, też w obu grupach wiekowych, okazały się Freak Dance Kids i Freak Dance Junior z Krasnegostawu.

Zapasy taneczne zorganizowali wspólnie Niżańskie Centrum Kultury „Sokół” oraz ZSP nr 3 w Nisku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast