Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Apel biskupa sandomierskiego

Biskup Krzysztof Nitkiewicz wystosował do wiernych diecezji sandomierskiej apel w obronie pamięci św. Jana Pawła II.

Jest to odpowiedź na materiały dotyczące działalności Jana Pawła II jeszcze jako metropolity krakowskiego, jakie ukazały się w ostatnim czasie.

W słowie skierowanym do wiernych i duszpasterzy bp K. Nitkiewicz pisze:

"Wielu z nas pamięta historyczne pielgrzymki do Polski świętego Jana Pawła II, gdy wołaliśmy  milionami głosów: »Zostań z nami!«. Podobnie było w Sandomierzu. Widzieliśmy w Ojcu Świętym proroka, który otwierając drzwi Chrystusowi, rozprasza mroki i daje nadzieję.

Takie przekonanie nadal tkwi w naszym Narodzie i na całym świecie, gdzie święty Jan Paweł II pozostaje najsławniejszym Polakiem. Siły dążące do obalenia porządku ustanowionego przez Boga, którego papież był piewcą, nigdy się z tym nie pogodziły. Najpierw próbowały go zabić, a dzisiaj depczą brutalnie wizerunek Ojca św.

Apeluję w związku z tym do Was Najdrożsi, abyście nie ulegali kłamliwej propagandzie. Niech naszą odpowiedzią będzie zapalenie świec pod pomnikami świętego Jana Pawła II oraz udekorowanie poświęconych mu obrazów i tablic pamiątkowych.

Proszę, aby kapłani, katecheci i wychowawcy, przybliżali regularnie nauczanie naszego wielkiego świętego, a samorządy, szkoły oraz inne instytucje, których jest patronem, pielęgnowały o nim pamięć.

Wołajmy wszyscy donośnym głosem: Święty Janie Pawle II módl się za nami!".

List biskupa sandomierskiego został odczytany we wszystkich parafiach diecezji w niedzielę 12 marca.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy