Tegoroczni tarnobrzescy wspaniali

Po kilkugodzinnych przesłuchaniach i burzliwych obradach kapituła konkursowa wyłoniła Ośmiu Wspaniałych.

W tym roku podczas gali Ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu Nastolatków "Ośmiu Wspaniałych", który odbędzie się w Warszawie, tarnobrzeską młodzież będzie reprezentować Elżbieta Wiśniewska, uczennica Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Tarnobrzegu.

- Nie wiedziałam, że także w tym roku jest organizowany konkurs. Po powrocie z ferii nauczyciele zaproponowali mi, aby zgodziła się na udział w nim. Lubię wyzwania, więc chętnie przystałam na tę propozycję - mówiła szczęśliwa laureatka.

Kapituła konkursu doceniła jej zaangażowanie w akcje charytatywne na rzecz placówek pomocy społecznej, wydarzenia szkolne oraz udział w licznych konkursach edukacyjnych.

- Lubię udział w takich wydarzeniach, bo wówczas wiem, że żyję. Ponadto życie ma dzięki temu większy sens, zwłaszcza gdy się widzi dobre owoce tego, co się czyni - dodała Elżbieta Wiśniewska.

Tegoroczni tarnobrzescy wspaniali   Podczas finału konkursu "Ośmiu Wspaniałych" tarnobrzeską młodzież będzie reprezentować Elżbieta Wiśniewska, uczennica LO im. Mikołaja Kopernika w Tarnobrzegu. Marta Woynarowska /Foto Gość

W gronie Ośmiu Wspaniałych, spośród piętnastki kandydatów zgłoszonych przez szkoły, znaleźli się: Marianna Bednarz, Konrad Góral, Adrianna Kopeć, Paulina Moskal, Paula Nazar, Nel Wójcik oraz Aleksandra Zawiska.

- Zgłoszona piętnastka to najlepsi z najlepszych, o czym mogliśmy się przekonać podczas przesłuchań. To ludzie wielkiego serca, wspaniałej duszy i pomocnych dłoni, wspierających bliźnich pozostających w potrzebie. W imieniu tych potrzebujących, których wspieracie, bardzo wam dziękuję - zwróciła się do młodzieży Bożena Kapuściak, przewodnicząca miejskiej kapituły konkursu. - To dzięki wam nasze miasto staje się lepsze. To wy dajecie uśmiech, to wy dajecie radość. Jesteście wzorem do naśladowania dla waszych rówieśników.

Ojciec Wojciech Krop OP z tarnobrzeskiego klasztoru ojców dominikanów, opiekun duszpasterstwa młodzieży i katecheta w LO im. Mikołaja Kopernika, który od szeregu lat zasiada w kapitule konkursu, zauważył, że z roku na rok coraz trudniej wyłonić najlepszych z najlepszych, gdyż poziom, jaki reprezentują kandydatki i kandydaci na Ośmiu Wspaniałych, jest coraz wyższy.

- Mieliśmy, mówię o kapitule, ogromny problem z wyborem tej ósemki. Podczas głosowania decydowały niewielkie niuanse i o tym, czy ktoś dostał się do grona finalistów, decydowały dosłownie 1 lub 2 punkty. Uważam, że wszyscy, cała piętnastka, zasługuje, żeby być w tej ósemce, każda i każdy reprezentował coś mocnego, czy to pracę charytatywną, kwestię osobowości, czy podejście do świata i pewne systemy wartości. Bardzo się cieszę, że jestem w komisji tego konkursu, bo mogę poznawać młodzież pod wieloma kątami i usłyszeć to, co jest dla mnie najpiękniejsze, że w gąszczy tak wielu nieprawości tego świata jest tak liczne grono wspaniałej, wartościowej i pełnej pasji młodzieży. Warto tę młodzież zauważać, nie tylko podczas konkursów jak "Ośmiu Wspaniałych", ale na każdym kroku mocno ją wspierać, by kiedy przekroczą próg dojrzałości, mogli to wszystko, co sobą reprezentują, wnieść w dorosły świat - podkreślił o. Wojciech Krok.

Wszystkie uczestniczki i uczestnik (w gronie piętnastki był tylko jeden męski reprezentant) otrzymali symboliczne upominki. Nagrody zaś, jak poinformował przewodniczący Rady Miasta Tarnobrzega Bogusław Potański, członek kapituły, zostaną wręczone ósemce laureatów podczas uroczystej sesji rady, która odbędzie się w kolejną rocznicę lokacji Tarnobrzega.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..