Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Nisko. Gra warta świeczki

Jakub Bis, uczeń Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku, zakwalifikował się do półfinału Konkursu Naukowego E(x)plory, który rozgrywany był w Warszawie.

Jakub, pod okiem dyrektora tej szkoły Wacława Piędla i nauczyciela przedmiotów zawodowych Mariana Chrapko, skonstruował przedwzmacniacz, który pozwala nie tylko uzyskać najwyższą jakość stereo, ale i poczucie przestrzeni. - Co ważne, przedwzmacniacz został skonstruowany niewielkim nakładem środków, podczas gdy dla firm produkujących takie urządzenia jest to kosztowne przedsięwzięcia - powiedział dyrektor.

31 marca Jakub Bis zaprezentuje swój wynalazek w czasie półfinałowych zmagań podczas Festiwalu Młodych Naukowców w Łodzi. Tam, już w półfinale, będzie rywalizował o  finał z rówieśnikami z Krakowa, Katowic, Kielc, Łodzi, Rzeszowa, Tarnowa, Ostrowa Wielkopolskiego, Połańca, Bielska-Białej, Dębicy, Mielca i Gliwic.

 -  A gra jest warta świeczki, bo Festiwal E(x)plory jest przepustką do najbardziej prestiżowych wydarzeń naukowych dla młodzieży na całym świecie - dodał W. Piędel.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy