Nowy numer 49/2023 Archiwum

Nisko-Stalowa Wola. Nadal w czołówce

Powiat stalowowolski i powiat niżański z sukcesem w Ogólnopolskim Rankingu Powiatów i Miast na prawach powiatu.

Ranking to plebiscyt, który organizuje Związku Powiatów Polskich, oceniając między innymi działania proinwestycyjne i prorozwojowe, poprawiające jakość obsługi mieszkańca, funkcjonowanie jednostek samorządu terytorialnego, rozwój społeczeństwa informacyjnego i obywatelskiego, promocję rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej czy wspieranie działań na rzecz gospodarki rynkowej.

Starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny podkreślił, że sukces powiatu stalowowolskiego to nie tylko zdobycie ósmego miejsce w Polsce, ale również to, że podobnie jak powiat niżański od kilku lat mieści się w pierwszej dziesiątce w kraju wśród powiatów zamieszkałych od 60 tys. do 120 tys. mieszkańców i są to jedyne dwa powiaty na Podkarpaciu znajdujące się tak wysoko w tym rankingu.

Powiat niżański z kolei nie skąpi na edukację.

- Być po raz czwarty w pierwszej dziesiątce powiatów zamieszkałych do 120 tys. mieszkańców to wielki sukces. I to  bardzo wymierny. Liczę na awans, ale wiem, że nie będzie to łatwe - powiedział J. Zarzeczny.

Powiat niżański zajął piąte miejsce, czyli o jedno wyżej niż rok temu. W tegorocznym rankingu zwyciężył powiat raciborski

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy