Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Stalowa Wola. Palą się do pomocy

Klub "Wesoła Gromadka" działający w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Stalowej Woli organizuje zbiórkę wosku i puszek aluminiowych, z których powstaną świece okopowe dla żołnierzy i ludności cywilnej przebywającej w schronach w Ukrainie.

Zbiórka odbywa się jest pod hasłem „Puszki i świece palą się do pomocy”. - Świeca okopowa to puszka metalowa wypełniona zrolowanym kartonem, dodatkowo zalana woskiem. Taka konstrukcja sprawia, że świeca jest nie tylko źródłem światła, ale pozwala na ogrzanie się lub zagotowanie wody. W ramach akcji zbierane są puszki po karmie dla zwierząt i produktach spożywczych (puszki muszą być umyte i pozbawione papierowych etykiet) oraz świece woskowe; całe lub częściowo wypalone - wyjaśnia Beata Jucha z Klubu „Wesoła Gromadka”.

Stalowa Wola. Palą się do pomocy

Klub „Wesoła Gromadka” zaprasza do udziału w zbiórce szkoły, przedszkola, firmy, instytucje i osoby prywatne. Zbiórka będzie prowadzona do 15 marca 2023. Puszki i świece można składać: w Punkcie Informacyjnym MOPS w Stalowej Woli  (ul. Dmowskiego 1) od poniedziałku do piątku w godz. od 7.30 do 15.30 i w siedzibie Klubu „Wesoła Gromadka” (ul. 1 Sierpnia 24, pok. 3) od poniedziałku do piątku w godz. od 14.00 do 18.00. Telefon kontaktowy: 535 865 845.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy