Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Stalowa Wola. Hojne rozdanie

Prawie 30 mln złotych otrzyma gmina Ulanów, a ponad 13,5 mln złotych Stalowa Wola z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

O pierwszym w tym roku rozdaniu pieniędzy z tego funduszu mówił dziś na konferencji prasowej w Inkubatorze Przedsiębiorczości w Stalowej Woli wiceminister infrastruktury Rafał Weber.

Stalowa Wola. Hojne rozdanie

W sumie włodarze samorządów z powiatów niżańskiego i stalowowolskiego otrzymali dziś czeki o wartości kilkudziesięciu milionów złotych. Najwięcej, prawie 30 mln zł, czyli prawie tyle, ile wynosi roczny budżet tej gminy, dostanie Ulanów, który przeznaczy pieniądze na budowę mostu, który połączy tę gminę z Rudnikiem nad Sanem (całość inwestycji to około 50 mln zł).

Stalowa Wola. Hojne rozdanie

- Spełnią się marzenia mieszkańców Bielin i nie tylko, którzy na ten most czekają prawie 80 lat. 80 lat temu w tym miejscu był drewniany most zniszczony podczas powodzi. Chciałbym, aby nowy powstał najpóźniej za trzy lata. Połączy on aż trzy gminy: Ulanów, Rudnik nad Sanem i Harasiuki - zapewnił burmistrz Gminy i Miasta Ulanów Stanisław Garbacz.

Stalowa Wola. Hojne rozdanie

Ponad 9,3 mln zł., które otrzyma niżański powiat, zostaną między innymi spożytkowane, jak zapewnił starosta Robert Bednarz, na przebudowę 6.5 km drogi od Huty Deręgowskiej do Szyperek plus budowę ścieżki rowerowej i chodnika (całość inwestycji to prawie 19 mln zł.). - To drugie pod względem wielkości zadanie realizowane w powiecie niżańskim - powiedział R. Bednarz.

Stalowa Wola. Hojne rozdanie

Stalowa Wola otrzyma 13,5 mln zł. na przebudowę układu komunikacyjnego na oś. Pławo. - Poprawi to bezpieczeństwo i komfort życia mieszkańców tego osiedla: nowe nasadzenia zieleni, parkingi i oświetlenie, ale także przebudowa wszystkich podziemnych sieci. Cała inwestycja pochłonie ponad 23,5 mln zł - wyjaśnił prezydent miasta Lucjusz Nadbereżny.  

Stalowa Wola. Hojne rozdanie

Stanisław Sobieraj, przewodniczący Rady Miasta, reprezentujący w radzie właśnie os. Pławo podkreślił, iż wewnętrzna droga na tym osiedlu jest bardzo zdewastowana i wyeksploatowana, a jego mieszkańcy często zgłaszali mu konieczność jej modernizacji.

Stalowa Wola. Hojne rozdanie

W całej Polsce rząd przeznaczy na budowę dróg  zarówno gminnych, powiatowych jak i wojewódzkich aż 2,6 mld złotych. Za te pieniądze zrealizowanych będzie około 1 800 inwestycji, i w ten sposób 2 800 km dróg zostanie wybudowanych, przebudowanych lub wyremontowanych.

Stalowa Wola. Hojne rozdanie

- Wkrótce ponad 60 mln złotych, na samym tylko Podkarpaciu, przeznaczonych zostanie na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym - dodał wiceminister.

Stalowa Wola. Hojne rozdanie

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy