Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Stalowa Wola. Młodzi pianiści w USC

Tym razem nie po to, aby wziąć ślub, lecz zagrać fortepianowy koncert w ramach XVIII Forum Pianistycznego "Bieszczady bez granic".

Miejski Dom Kultury w Stalowej Woli od 10 lat jest partnerem organizowanego w Sanoku muzycznego spotkania młodych.

 - Na przełomie stycznia i lutego miasto zwane „Bramą Bieszczad” staje się zimową stolicą pianistyki. Zjeżdża się tam zwykle około pół tysiąca uczestników, których łączy pasja do muzyki fortepianowej. W Stalowej Woli co roku pojawia się natomiast delegacja muzyczna forum - powiedziała Katarzyna Warchoł-Garlicka z Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli.

Stalowa Wola. Młodzi pianiści w USC

W tym roku delegację tę tworzą Joris Mikužis z Litwy oraz Monika Dars z Belgii. - Ta dwójka młodych artystów koncertuje nie tylko w Europie, ale także poza jej granicami. Ich zaproszenie do Stalowej Woli i możliwość występu przed tutejszą publicznością to nagroda specjalna przyznana podczas ubiegłorocznej edycji forum.

Stalowa Wola. Młodzi pianiści w USC

Recital młodych utalentowanych pianistów odbędzie się 5 lutego o godz. 17 w siedzibie Urzędu Stanu Cywilnego przy ul. Skoczyńskiego 12. Tam bowiem na czas remontu w MDK przechowywany jest fortepian - wyjaśniła pani Katarzyna.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy