Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Nisko. Spora kasa na szpital

Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Nisku podsumował inwestycje zrealizowane w 2022 r., w tym rozbudowę Szpitala Powiatowego (zakończono stan surowy).

Dyrekcja szpitala pochwaliła się też dużym wsparciem finansowym, która ta medyczna placówka otrzymała w ubiegłym roku od Ministerstwa Finansów na zakup specjalistycznego sprzętu. Było to prawie 1.3 mln złotych.

Nisko. Spora kasa na szpital

- Pozyskana kwota jest znaczącą, dzięki niej udało się zakupić bardzo potrzebny sprzęt i aparaturę medyczną. Zakup ten był niezbędny z uwagi na techniczne i technologiczne zużycie używanych dotychczas urządzeń, które destabilizowały pracę lekarzy i personelu. Obecnie standard wykonywanych badań zwiększył się, co zapewnia lepsze warunki leczenia w powiecie - powiedział starosta niżański Robert Bednarz.

Nisko. Spora kasa na szpital

Wśród pozyskanego sprzętu są na przykład endoskopy dla pracowni endoskopowej, diatermia na salę operacyjną czy nowy dwugłowicowy aparat USG dla Izby Przyjęć. Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Zdrowotnych w Nisku zapewnia całodobową, nocną i świąteczną, opiekę dla mieszkańców całego niżańskiego powiatu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy