Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Stalowa Wola. Galeria w sądzie

Zakończył się piąty, ostatni etap rewaloryzacji budynku dawnego C.K. Sądu Powiatowego w Stalowej Woli-Rozwadowie.

Obecnie mieści się w nim Galeria Malarstwa Alfonsa Karpińskiego. Budynek wykorzystywany jest także na potrzeby edukacyjne. Rewaloryzacja została podzielona na pięć etapów.

Pierwszy polegał na utworzeniu Galerii Malarstwa Alfonsa Karpińskiego na poddaszu budynku.

- Zakładał on między innymi przebudowę pomieszczeń na pierwszym piętrze, zabudowę wnęk okiennych, wykonanie posadzek, instalacji sanitarnych i elektrycznych, montaż nowych drzwi wejściowych, wykonanie elementów dekoracyjnych oraz zakup wyposażenia w celu rozszerzenia i uatrakcyjnienia oferty kulturalnej muzeum - wylicza Magdalena Wielgocka z Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli.

Nowa wystawa czasowa w nowej sali.

Dzięki realizacji drugiego, trzeciego i czwartego etapu na parterze i pierwszym piętrze stworzone zostały sale ekspozycyjne i edukacyjne.

Inwestycję zakończył piąty etap, modernizacja pierwszego piętra, które było w złym stanie technicznym, uniemożliwiającym pełne wykorzystanie jego przestrzeni. - Pozwoliło to na stworzenie nowoczesnej sali wystawienniczej, w której już dziś można oglądać nową wystawę czasową pt. „Sztuka w mundurze” - dodała pani Magdalena.

Inwestycja kosztowała ponad 298 tys. złotych, z tym aż 235 tys. złotych to dotacja  Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy