Nowy numer 4/2023 Archiwum

Rudnik nad Sanem - Nisko. Pomogą dzieciom

Starostwo Powiatowe w Nisku podpisało ze Zgromadzeniem Sióstr Misjonarek Apostolstwa Katolickiego umowę na prowadzenie Domu Dziecka "Nasz Dom Dzieciątka Jezus" w Rudniku nad Sanem.

Ze strony starostwa podpisy pod umową złożyli Robert Bednarz, starosta niżański, oraz Adam Mach,wicestarosta. Zgromadzenie zaś reprezentowała s. Irmina Butowska, dyrektor Domu Dziecka w Rudniku nad Sanem.

Dom Dziecka „Nasz Dom Dzieciątka Jezus” w Rudniku nad Sanem to całodobowa placówka opiekuńczo-wychowawcza, która dba o rozwój emocjonalny, zdrowie oraz zaspokaja potrzeby bytowe i religijne swoich podopiecznych. Docelowo może przyjąć 14 dzieci, przede wszystkim z powiatu niżańskiego.

Na realizację tego zadania Starostwo Powiatowe w Nisku przeznaczy w tym roku prawie 980 tys. złotych.

- Zapewnienie opieki dzieciom, które znalazły się w trudnej sytuacji rodzinnej, to kolejne bardzo ważne zadanie realizowane przez powiat niżański. Placówka stwarza dzieciom warunki do wszechstronnego rozwoju. Należy też zwrócić uwagę na fakt, że istotnym aspektem pracy jest również podejmowanie działań mających na celu ich powrót do rodziny biologicznej - podkreślił Robert Bednarz.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy