Nowy numer 4/2023 Archiwum

Stalowa Wola. Zielone centrum

Wstępna koncepcja zagospodarowania terenów zielonych w centralnej części Stalowej Woli zaprezentowana została w Miejskiej Bibliotece Publicznej.

Chodzi o profesjonalne zazielenienie dużego obszaru zamkniętego ulicami Popiełuszki, Floriana, Alejami Jana Pawła II i torami kolejowymi. Projekt zagospodarowania został przedstawiony przez pracowników pracowni projektowej z Nowego Sącza.

Biorąc pod uwagę wszystkie ograniczenia związane z zabudową tego obszaru, projektanci zaproponowali na przykład budowę tunelu pod torami kolejowymi, który dałby bezpieczne połączenie z pl. J. Piłsudskiego Parku Zmysłów i Sztuki, gdzie byłyby m.in. kawiarnia lub inny punkt gastronomiczny, sanitariaty, informacja turystyczna oraz część wystawiennicza. Atrakcjami w tym miejscu mogłyby być też fontanna, świetlana iluminacja i dużo zieleni (klon polny, leszczyna turecka, wiśnia ozdobna, hortensje, kwitnące trawy i byliny).

W centrum Stalowej Woli znalazłoby się także miejsce na parkingi wertykalne na 144 auta. Powstałoby też centrum przesiadkowe dla różnego rodzaju linii i rodzajów transportu, wyposażone w kasy biletowe, poczekalnie, toalety i część gastronomiczną. Proponuje się również wydzielenie strefy do komunikacji pieszo-rowerowej z zadaszonymi siedziskami, stojakami na rowery czy stacjami do ładowania elektrycznych hulajnóg.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy