Nowy numer 4/2023 Archiwum

Zawichojskie obchody upamiętnienia rocznicy powstania styczniowego

W sobotę i niedzielę w Zawichoście i Czyżowie Plebańskim odbędą się uroczystości upamiętniające 160. rocznicę wybuchu powstania styczniowego.

Uroczystości rozpoczną się w sobotę o godz. 13.30 od złożenia kwiatów na grobie Jadwigi Prendowskiej, Jadwigi Świątkiewiczowej i Antoniego Szelągiewicza z udziałem delegacji z gminy Mirzec. Następnie o godz. 14 rozpocznie się Msza św. w intencji ojczyzny w kościele pw. Wszystkich Świętych i św. Jana Nepomucena w Czyżowie Plebańskim.

Drugą część obchodów zaplanowano na niedzielę. Uroczystości rozpoczną się o godz. 14 od złożenia kwiatów na grobie braci Ludwika i Kazimierza Nurowskich na cmentarzu św. Leonarda w Zawichoście. Na godz. 14.30 zaplanowano Mszę św. w intencji ojczyzny w kościele parafialnym pw. Wniebowzięcia NMP w Zawichoście. Po wspólnej modlitwie na placu kościoła delegacje złożą kwiaty i zapalą znicze przed pamiątkowymi tablicami poświęconymi powstańcom styczniowym ziemi zawichojskiej. Wydarzenie zakończy o godz. 16.30 okolicznościowa prelekcja posła na Sejm RP Marka Kwitka pt. "Powstańczy sukces Zawichostu 1863".

Do udziału zapraszają burmistrz Zawichostu Katarzyna Kondziołka, poseł na Sejm RP Marek Kwitek, 3. Sandomierski Batalion Radiotechniczny i Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Zawichoście.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy