Nowy numer 4/2023 Archiwum

Niezwykły koncert w janowskim sanktuarium

Zespół Artystyczny Wojska Polskiego, schola dziecięca i chór parafialny wystąpiły podczas koncertu kolęd, który odbył się w Janowie Lubelskim.

W barokowej scenerii janowskiej świątyni, przystrojonej jeszcze bożonarodzeniowymi dekoracjami, odbył się niezwykły koncert kolęd i pastorałek, w którym wystąpiły miejscowe zespoły śpiewacze oraz chór Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.

– Kolędy i pastorałki to piękne pieśni mówiące o tajemnicy Bożego Narodzenia, chętnie śpiewane przez wszystkich. Koncertem noworocznym chcemy przedłużyć nasze świętowanie i radość z narodzin Jezusa. Cieszę się, że obok chóru wojskowego mogły wystąpić nasza schola dziecięca i chór parafialny, tworząc wspaniałą atmosferę wspólnej modlitwy i uwielbienie Boga – podkreślił ks. Tomasz Lis.

Na początku koncertu wystąpiła schola dziecięca z kolędą "Przybieżeli do Betlejem pasterze" i pastorałką "Gore Gwiazda Jezusowi". Następnie swoje umiejętności zaprezentował chór parafialny pod kierownictwem Marka Sulowskiego. Zaśpiewali kolędę "Raduj się, świecie!" oraz "Aniołowie z naszych pól". Chór wykonał kolędy w układzie czterogłosowym.

Gwiazdą noworocznego koncertu był chór Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego, który w niemal godzinnym koncercie zaprezentował kolędy i pastorałki we wspaniałej aranżacji. Kilka kolęd pochodziło z czasów walki o niepodległość Polski i zawierało elementy patriotyczne. Po dwukrotnym bisie zespół zakończył koncert pieśnią "Boże, coś Polskę".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy