Kordian dla chłopców z Mokrzyszowa

Kordian zagra w najbliższą niedzielę dwa koncerty, podczas których odbędzie się akcja charytatywna na rzecz chłopców z DPS w Tarnobrzegu-Mokrzyszowie.

O godzinie 16 artysta wystąpi w kościele parafialnym pw. Chrystusa Dobrego Pasterza, gdzie zaśpiewa najpiękniejsze kolędy, zaś o 19 w Tarnobrzeskim Domu Kultury wykona swoje największe przeboje folkowe z nutą discopolową. Fanom muzyki folkowej i discopolowej Wacława Cieślika, kryjącego się pod scenicznym pseudonimem Kordian, z pewnością nie trzeba przedstawiać. Jego koncerty ściągają liczne grono wielbicieli, których nie brakuje również w internecie. Odsłony jego clipów na popularnym serwisie YouTube sięgają milionów.

- Koncerty, które odbędą się 15 stycznia, chcemy kierować do całej tarnobrzeskiej społeczności, by wspólnie z artystą pokolędować, w naszej polskiej tradycji bowiem to jeszcze czas śpiewania kolęd, a także bawić się przy jego skocznych, pełnych góralskiej energii piosenkach. Niemniej głównym naszym zamysłem jest połączenie wspólnej zabawy z akcją charytatywną na rzecz naszego domu i jego mieszkańców, czyli chłopców, dla większości których jest to jedyny dom, jaki mają i jaki znają. I w nim prawdopodobnie będą mieszkać do końca życia - mówi s. Teresa Bełza, dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Tarnobrzegu-Mokrzyszowie, prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Służebniczek NMP Niepokalanie Poczętej.

Podczas obu koncertów, na które jest wstęp jest wolny, odbędzie się zbiórka pieniędzy na potrzeby chłopców z mokrzyszowskiego domu. Obecnie przebywa w nim 66 mieszkańców w wieku od 6 do 76 lat. Są zatem i mali chłopcy i chłopcy seniorzy, a każdy z nich ma swoje marzenia, pragnienia, potrzeby.

- Mamy w planach urządzenie sali doświadczenia świata, czyli rodzaju pracowni sensorycznej, gdzie różne sprzęty, przedmioty pozwolą na stymulowanie ich rozwoju, co jest konieczne wobec deficytów z jakimi chłopcy trafiają do naszego domu. Chcemy kupić m.in. monitor pozwalający na komunikowanie się za pomocą obrazków, słów, tym, którzy nie mogą porozumiewać się werbalnie - dodaje s. Teresa Bełza.

Koncert niedzielny nie jest pierwszą tego typu akcją organizowaną na rzecz DPS w Mokrzyszowie. W listopadzie 2018 roku w kościele parafialnym z koncertem muzyki gospel wystąpił kielecki zespół GOod News Group. Odbyły się także Rodzinne Pikniki Charytatywne. Przygotowania kolejnych tego typu przedsięwzięć uniemożliwiła pandemia i wprowadzone w związku z nią ograniczenia, a także obawa o zdrowie i życie chłopców.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..