Nowy numer 4/2023 Archiwum

Stalowa Wola. Dobre miejsce do życia

Stalowa Wola zajęła trzecie miejsce w rankingu „Gmina dobra do życia”, który został opracowany przez prof. dr. hab. Przemysława Śleszyńskiego z Instytutu Geografii i Przestrzennego Zagospodarowania Polskiej Akademii Nauk.

Stalowa Wola uplasowała się na takiej wysokiej pozycji w kategorii gminy z siedzibą powiatu ziemskiego. - Chciałbym podziękować przede wszystkim mieszkańcom, dzięki którym budujemy miasto szczęśliwe, miasto dobre do życia. Gratuluję laureatom i zapraszam do Stalowej Woli - powiedział Wojciech Chodorek, odbierający nagrodę zastępca naczelnika Wydziału Promocji i Kultury w Urzędzie Miasta Stalowa Wola.
W rankingu uwzględniono 2477 gmin, spośród których wyłoniono laureatów na podstawie 63 wskaźników. Wśród nich znalazły się m.in.: poziom edukacji, dochody własne gmin w przeliczeniu na jednego mieszkańca, infrastruktura kulturalna, przeciętne wynagrodzenie czy walory estetyczne krajobrazu.

"Gmina dobra do życia" to coroczny, ogólnopolski ranking Serwisu Samorządowego PAP. Serwis działa od lutego 2004 r. Nadrzędnym celem redakcji jest zapewnienie odbiorcom dostępu do rzetelnej i kompleksowej informacji, przydatnej w pracy oraz użytecznej w zarządzaniu jednostkami samorządu terytorialnego.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy