Nowy numer 4/2023 Archiwum

Rudnik nad Sanem. Rehabilitacja 25 plus

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Rudniku nad Sanem we współpracy z niżańskim powiatem realizuje pilotażowy program "Rehabilitacja 25 plus".

660 tys. zł na to zadanie przeznaczył Państwowy Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

- Pozwoli to uczestnikom programu na łatwiejsze funkcjonowanie w społeczeństwie oraz zachęci ich do aktywnego uczestnictwa w wielu dziedzinach życia - uzasadnił jego realizację Robert Bednarz, starosta niżański.

Rudnik nad Sanem. Rehabilitacja 25 plus

Zajęcia dla trzech grup objętych pilotażowym programem „Rehabilitacja 25 plus” poprowadzi 20 terapeutów, którzy, uwzględniając specyfikę grupy, dostosują je do rodzaju niepełnosprawności fizycznej i umysłowej.

Rudnik nad Sanem. Rehabilitacja 25 plus

- Dzięki działaniom edukacyjnym, rewalidacyjnym, wychowawczym i opiekuńczym uczestnicy programu nabywają umiejętności, które pozwolą im na większą samodzielność w życiu. Dodatkowym atutem jest możliwość przebywania w grupie rówieśniczej i uczenie się nawzajem od siebie, co wpływa pozytywnie na ich poczucie własnej wartości i otwieranie się na innych ludzi - dodał starosta.

Rudnik nad Sanem. Rehabilitacja 25 plus

Uczestnicy programu mają również zapewnioną  pomoc psychologiczną. Będą prowadzone z nimi także zajęcia z takich dziedzin jak stolarstwo, rękodzieło, praca biurowa, gospodarstwo domowe czy pielęgnacja zieleni. Młodzi ludzie rozwiną też swoje zainteresowania w kółkach tanecznych, sportowych i  komputerowych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy