Zmiany w pracy sandomierskiego muzeum

Muzeum Zamkowe zmienia godziny otwarcia w związku z koniecznością zmniejszenia zużycia energii elektrycznej.

Placówka, podobnie jak inne jednostki sektora finansów publicznych, zostały do tego zobligowane Ustawą z 7 października 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców energii elektrycznej w 2023 roku w związku z sytuacją na rynku energii elektrycznej (Dz. U. z 2022 r. poz. 2127). Obowiązek wprowadzenia rozwiązań pozwalających na zmniejszenie zużycia prądu o 10 procent w okresie od 1 do 31 grudnia 2022 r. zostało odgórnie zalecone przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska.

- Dlatego od 5 grudnia bieżącego roku w organizacji pracy Muzeum Zamkowego w Sandomierzu wprowadzone zostały zmiany mające na celu dostosowanie się do stawianych wymogów. I tak od 5 do 31 grudnia zmianie ulegają godziny otwarcia naszej placówki. Zwiedzanie będzie możliwe od środy do niedzieli w godzinach od 9 do 16 (ostatnie wejście o 15.30). Wtorek pozostaje nadal dniem bezpłatnego zwiedzania, ale zmianie ulega czas otwarcia. We wtorki 6, 20 oraz 27 grudnia muzeum będzie czynne od godziny 10 do 14 (ostatnie wejście o 13.30). W związku z tym, że 13 grudnia Zamek będzie nieczynny, wstęp bezpłatny na wystawy stałe zostanie przełożony na 14 grudnia (środa) w godzinach, które obowiązuje we wtorki. W okresie świątecznym od 24 do 26 grudnia Muzeum będzie nieczynne - informuje Marcin Kapka, rzecznik prasowy Muzeum Zamkowego w Sandomierzu.

Oszczędnościowe zmiany obejmą nie tylko godziny otwarcia muzeum, ale również organizację pracy administracji i biur pracowników merytorycznych. W każdy piątek przejdą na pracę zdalną. Kontakt z pracownikami możliwy będzie poprzez wiadomości mailowe oraz telefony komórkowe. Adresy poczty elektronicznej oraz numery telefonów podane są na stronie internetowej instytucji.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..