Nowy numer 49/2023 Archiwum

Stalowa Wola. Pomaganie jest cool

To nazwa plastycznego konkursu, który podsumowano w Urzędzie Miasta w Stalowej Woli 5 grudnia, czyli w Międzynarodowy Dzień Wolontariusza.

Konkurs organizowany jest od 2014 r. - Technika wykonania pracy jest dowolna, poza komputerową grafiką, byle tylko jej autor przekazał główną ideę konkursu, czyli pomaganie innym. Przedszkolaki przygotowały prace w formacie A4, a starsi - A3. Celem konkursu jest przede wszystkim uwrażliwienie dzieci na pomoc potrzebującym oraz promocja wolontariatu - powiedziała Beata Jucha, koordynator Klubu Wolontariusza w Stalowej Woli.

Stalowa Wola. Pomaganie jest cool

Na konkurs, któremu patronowali prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny oraz przewodniczący Rady Miejskiej Stanisław Sobieraj, wpłynęło aż 340 prac, w tym 272 ze szkół podstawowych i 68 z przedszkoli.

Stalowa Wola. Pomaganie jest cool

Komisja konkursowa, której przewodniczyła Magdalena Wrońska-Bulec, naczelnik Wydziału Edukacji i Zdrowia w UM w Stalowej Woli, wśród dzieci przedszkolnych pierwsze miejsce przyznała Amelii Gajewskiej, drugie Bartłomiejowi Gałużnemu, a trzecie Grzegorzowi Kruczkowskiemu. W grupie uczniów z klas od I do IV najbardziej podobały się prace Szymona Prusa, Blanki Kolby i Leona Borodzieja. Anna Adamczyk, Milena Hamera i Julia Lewicka z kolei wygrały w kategorii uczniów z klas od V do VIII.

Stalowa Wola. Pomaganie jest cool

Organizatorzy Konkursu „Pomaganie jest cool”, czyli Stowarzyszenie Centrum Aktywności Społecznej „Spectrum” w partnerstwie z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Stalowej Woli, mają nadzieję, iż z tych młodych ludzi wyrosną kiedyś wolontariusze.

Stalowa Wola. Pomaganie jest cool

- Obecnie w Klubie Wolontariusza w Stalowej Woli zapisanych jest około 50 osób, w tym wielu młodych ludzi, chociaż bywają i starsi. Są to ludzie zarówno aktywni zawodowo, jaki i na emeryturze - dodała pani B. Jucha.

Stalowa Wola. Pomaganie jest cool

Cenne nagrody dla finalistów konkursu ufundował Urząd Miasta w Stalowej Woli, restauracja McDonald's, kino „Helios”, posłanka Janina Sagatowska oraz poseł Rafał Weber.

Stalowa Wola. Pomaganie jest cool

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy