Nowy numer 4/2023 Archiwum

Stalowa Wola. Szachowy memoriał

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Stalowej Woli rozegrany został XXVI Memoriał im. Józefa Gromka, zmarłego w 1985 r. mistrza Polski w szachach, mistrza FIDE.

W memoriale uczestniczyło 49 zawodników ze Stalowej Woli, Niska, Zabrnia, Tarnobrzega, Mielca, Rzeszowa, Starej Wsi, Rudnika nad Sanem, Leżajska, Sędziszowa Małopolskiego, Racławówki, oraz z Ukrainy.

Stalowa Wola. Szachowy memoriał

W grupie OPEN zwyciężył Adam Biesiadecki z Tarnobrzega, drugi był Adam Giermaniuk z Zabrnia, trzeci - Sebastian Szubartowski z Stalowej Woli. 
W grupie juniorów urodzonych w latach 2005-2011 najlepszym okazał się Bohdan Sydorak z Ukrainy, który wyprzedził Adriana Toniaka z Rudnika nad Sanem i Filipa Gemzika ze Stalowej Woli.

Stalowa Wola. Szachowy memoriał

Wśród zaś juniorów urodzonych w 2012 r. i młodszych, na najwyższym podium stanął zawodnik z Ukrainy  Danylo Sydorak, drugie wywalczył zajął Olgierd Barszcz z Mielca, a trzecie - Mateusz Mierzwa z Rudnika nad Sanem.

Stalowa Wola. Szachowy memoriał

Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe, puchary, a najstarsi zawodnicy także pieniądze.

Szachowy memoriał zorganizował Katolicki Klub Lekkoatletyczny „Stal” w Stalowej Woli, a honorowy patronat sprawował starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy