Nowy numer 4/2023 Archiwum

Zbydniów. Wszyscy kreWni Mikołaja

To hasło 9. już zbiórki krwi, która odbyła się 3 grudnia w Zbydniowie, w remizie miejscowej OSP.

Zbiórka wprawdzie rozpoczęła się o godz. 9, ale już dwie godziny wcześniej zjawili się pierwsi chętni dawcy.

Zbydniów. Wszyscy kreWni Mikołaja

- Biorąc udział w zbiórce krwi w tym konkretnym dniu, każdy z nas mógł stać się prawdziwym św. Mikołajem i obdarować kogoś konkretnego najwspanialszym darem - darem życia. Żaden inny prezent nie da tyle satysfakcji obdarowującemu i tyle szczęścia obdarowanemu. I na 100 proc. będzie trafiony - podkreślił koordynator akcji Michał Dziuba.

Zbydniów. Wszyscy kreWni Mikołaja

Podczas sobotniej akcji 59 osób oddało prawie 27 litrów krwi. Jedną z nich była Paulina Kotwica z Kępia Zaleszańskiego. - Krew oddaję już około 15 lat. Dokładnie nie pamiętam już, ile jej oddałam. Zachęciła mnie jakaś akcja w szkole. Jestem też zapisana w bazie jako potencjalny dawca szpiku - wyznała pani Paulina. .

Zbydniów. Wszyscy kreWni Mikołaja

Dodatkowo  w zbydniowskiej remizie zbierano dary dla podopiecznych Domu Dziecka w Tarnobrzegu (środki czystości, chemia osobista i słodkości). W sumie uzbierało się ich aż 300 kg.

- Podczas 8 poprzednich zbiórek udało się zebrać aż 165 litrów krwi i zarejestrować 41 potencjalnych dawców szpiku oraz 68 potencjalnych dawców narządów - dodał pan Michał.

Zbydniów. Wszyscy kreWni Mikołaja
Akcję Wszyscy kreWni Mikołaja zorganizowała cała lokalna społeczność, w tym wójt gminy Zaleszany Paweł Gardy, OSP w Zbydniowie i KGW w Zbydniowie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy