Nowy numer 4/2023 Archiwum

Koprzywnica. Zapachnie świętami

Korzenne zapachy pierników, żywiczna woń choinek zawładnie w najbliższą niedzielę koprzywnickim rynkiem.

Odbędzie się bowiem pierwszy Kiermasz Bożonarodzeniowy. Na rynku staną kramy ze słodkościami, przede wszystkim z piernikami, nieodzownym atrybutem bożonarodzeniowych łakoci, stroikami, ozdobami choinkowymi. Będzie też coś dobrego do przekąszenia i gorącego do picia, by nie nikt nie zmarzł w chłodne grudniowe popołudnie.

- Kramy rozłoży około dziesięciu wystawców, w tym koła gospodyń wiejskich, rada rodziców koprzywnickiej szkoły, rękodzielnicy oraz my, czyli Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu - informuje Krzysztof Pitra, dyrektor ośrodka. - Na naszym stoisku będzie można nabyć stroiki świąteczne, ozdoby choinkowe, które powstały i wciąż jeszcze powstają na zajęciach plastycznych, a ich twórcami są uczestnicy warsztatów plastycznych oraz pracownice naszej instytucji.

Kiermasz zostanie oficjalnie otwarty o godzinie 13. Natomiast o 16.30 wszyscy mieszkańcy Koprzywnicy, szczególnie najmłodsi zaproszeni są do udziału we wspólnym ubieraniu choinki i odpaleniu światełek.

Koprzywnica. Zapachnie świętami   MGOK Koprzywnica

- Przez cały czas na rynku będzie płonąć ognisko, by każdy mógł się ogrzać, ale chodziło nam również o nadanie niedzielnemu spotkaniu pewnej dozy magii. Dlatego oprócz już zamontowanych ozdób, ustawimy dodatkowe lampiony, tak mocno kojarzące się z Adwentem i oczekiwaniem na Boże Narodzenie, a wszystko przy dźwiękach klimatycznej świątecznej muzyki - mówi K. Pitra. - Jak już udekorujemy miejskie drzewko, zapraszamy dzieci do sali widowiskowej na spektakl "Coraz bliżej święta", który wystawi Teatr Maska z Krakowa, a po teatralnych doznaniach odbędzie się spotkanie z najbardziej lubianą przez najmłodszych osobą - świętym Mikołajem, który rozda prezenty.

Koprzywnica. Zapachnie świętami   MGOK Koprzywnica

By wszystkie dzieci wiedziały i czuły się zaproszone, jutro, czyli w piątek 2 grudnia, gminne przedszkola i szkoły odwiedzi Mikołaj, w którego wcieli się burmistrz Koprzywnicy Aleksandra Klubińska, zachęcając przedszkolaki i młodzież do udziału w niedzielnych wydarzeniach. Naturalnie pani burmistrz nie przyjedzie z pustymi rękami, każdy otrzyma coś słodkiego.

- Zapraszam wszystkich w niedzielę na koprzywnicki rynek, gdzie zapachnie świętami Bożego Narodzenia - zachęca burmistrz Aleksandra Klubińska.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy