Nowy numer 4/2023 Archiwum

Tarnobrzeg. Szesnasta, ale jubileuszowa

Pełną parą ruszyła doroczna akcja charytatywna Choinka Życzeń.

Jest to już wprawdzie szesnasta edycja, ale z uwagi, że w ubiegłym roku z powodu ograniczeń pandemicznych nie mogły się odbyć wszystkie wydarzenia, w tym to najważniejsze, czyli spotkanie i koncert "gwiazdy", dlatego jubileuszowa Choinka Życzeń została przeniesiona na 2022 rok.

- Mamy zatem szesnastą akcję, ale my przyjęliśmy, że piętnastą i podczas tegorocznego grudnia zapraszamy wszystkich do wspólnego z nami, czyli Stowarzyszeniem Przyjaciół Zespołu Szkół Specjalnych w Tarnobrzegu, będącym głównym organizatorem wydarzenia, świętowania miłego jubileuszu, którego finał odbędzie się na placu Bartosza Głowackiego 16 grudnia o godzinie 18, a jego gwiazdą będzie zespół Feel z Piotrem Kupichą. Koncert ten miał odbyć się w ubiegłym roku, ale z powodu pandemii nie doszedł do skutku i uzgodniliśmy z artystami, że spotkamy się w 2022. Dlatego tym bardziej czekamy na tarnobrzeżan i mieszkańców innych miejscowości. Świętujmy razem przy kolędach, pastorałkach i największych przebojach Feel - zachęca Paweł Gospoś, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Zespołu Szkół Specjalnych w Tarnobrzegu.

Koncert tym razem wyjątkowo odbędzie się pod gołym niebem, a nie w kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnobrzegu jak bywało w minionych latach. - Chcemy, by mogło z nami świętować jak najwięcej osób, stąd wybór tarnobrzeskiego rynku. Podczas występu Feel członkowie stowarzyszenia będą kwestować z puszkami - wyjaśnia P. Gospoś.

Wcześniej w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej odbędzie się tradycyjne spotkanie uczniów Zespołu Szkół Specjalnych, do których dołączą chłopcy z Domu Pomocy Społecznej sióstr służebniczek, domów dziecka ze Skopania, Tarnobrzega oraz innych ośrodków. Będą rozmowy, wspólne śpiewanie oraz jubileuszowy tort.

Tarnobrzeg. Szesnasta, ale jubileuszowa   Takie cudeńka do nabycia na kiermaszu bożonarodzeniowym. Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół Specjalnych w Tarnobrzegu

Występ Feel za nieco ponad dwa tygodnie, ale Choinka Życzeń trwa już od blisko miesiąca. Na Facebooku bowiem odbywa się online Kiermasz Bożonarodzeniowy Choinka Życzeń, na którym wystawiane są świąteczne ozdoby wykonywane przez podopiecznych stowarzyszenia i ich mamy oraz jego członków. Każdy, kto chce mieć niebanalne, oryginalne i piękne dekoracje na stół i choinkę może wybrać prezentowane przedmioty, wpłacając określoną kwotę, która wesprze zbiórkę tegorocznej Choinki Życzeń.

Kolejna okazja do adwentowej szczodrobliwości pojawi się już w najbliższą niedzielę 4 grudnia, kiedy pod kościołem pw. Miłosierdzia Bożego na osiedlu Dzików prowadzona będzie doskonale znana akcja "Sianko Bożonarodzeniowe". Następna jego odsłona w parafiach Matki Bożej Nieustającej Pomocy (os. Serbinów), Nawiedzenia NMP (os. Zakrzów), św. Gertrudy i św. Michała Archanioła (os. Wielowieś) oraz przy kaplicy św. Jacka na os. Sielec odbędzie się tydzień później, czyli 11 grudnia, zaś u ojców dominikanów w ostatnią niedzielę Adwentu.

Tarnobrzeg. Szesnasta, ale jubileuszowa   Stroiki i ozdoby wyszły głównie spod rąk mam podopiecznych Stowarzyszenia. Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół Specjalnych w Tarnobrzegu

W niedzielę 4 grudnia podczas 19. Parady Mikołajów na placu Bartosza Głowackiego stowarzyszenie zaprasza także do swojego kramu z domowymi słodkościami. Będzie zatem okazja do połączenia smacznego z pożytecznym.

Wiele osób czeka na coroczną trzydniową wielką licytację Bożonarodzeniowego Drzewka na antenie Radia Leliwa, która odbędzie się 9, 10 i 11 grudnia. Na zainteresowanych tym razem czekają nie lada gratki.

- Wojciech Majczak, który w tym roku nas wspiera, przygotował unikalny wyrób jubilerski - wisior w kształcie bombki z 14-karatowego złota z wygrawerowanym sercem wysadzanym brylantami. Będą także niespodzianki, w tym naturalnie sportowa, ale nie chcę zdradzać wszystkich szczegółów, te niebawem podczas licytacji - uchyla co nieco rąbka tajemnicy P. Gospoś.

Choinkę Życzeń zakończy 11 lutego 2023 roku bal charytatywny. Niestety dla zainteresowanych przykra informacja, karnety już się rozeszły. - Zapraszamy na bal w 2024 roku - dodaje z uśmiechem Paweł Gospoś.

Pieniądze zebrane podczas tegorocznej Choinki Życzeń zostaną przeznaczone na turnus rehabilitacyjny dla wszystkich podopiecznych Stowarzyszenia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy