W 2023 r. Stalowa Wola wyda na inwestycje prawie 280 mln złotych. Aż 70 procent tej sumy mają stanowić pieniądze pozyskane z budżetu państwa, z Unii Europejskiej oraz funduszy norweskich. Dzięki nim miasto planuje zrealizować 150 zadań.
Niespełna jedna trzecia tej sumy zostanie przeznaczona na budowę dróg, w tym na utworzenie nowego układu komunikacyjnego w Strategicznym Parku Inwestycyjnym Euro-Park Stalowa Wola.
Remonty i przebudowa czekają następujące ulice: Sosnową, Czarnieckiego, Górskiego, Wałową, Parkową, Rozwadowską, Jagiellońską, Broniewskiego, Spacerową, Wrzosową i Obrońców Westerplatte, a także ulice na osiedlach Poręby, Posanie i na powstającym os. Parkowym w Charzewicach.
Stalowa Wola zainwestuje także 7 mln złotych w ekologię, w tym w budowę farmy fotowoltaicznej i zazielenienie miasta. Fotowoltaika ma w przyszłości zmniejszyć koszty oświetlenia miasta. Tabor MZK zwiększy się zaś o pięć elektrycznych autobusów miejskich (9,7 mln zł).
Rewitalizowane będą przyblokowe podwórka. Osiedle Poręby przy ul. Poniatowskiego wzbogaci się o solankową tężnię, zadaszony skatepark wraz z kręgielnią, ściankami wspinaczkowymi, parkiem trampolin i innymi atrakcjami. Na nadsańskich Błoniach z kolei powstanie kajakowa przystań „Blue Valley – Wiślanym szlakiem”, parking dla kamperów, tor przeszkód ninja i zaplecze gastronomiczne. Pomyślano również o psim parku.
Na wiosnę przyszłego roku oddane zostanie do użytku żłobko-przedszkole z basenem. Kontynuowane będą prace modernizacyjne Miejskiego Domu Kultury. – Mimo iż rok 2023 będzie z całą pewnością trudny, kryzysowy, dla Stalowej Woli będzie okresem bardzo aktywnym. Uważam, że trudne czasy wymagają odważnych decyzji. W momencie gdy niektórzy będą wygaszać swoją aktywność, Stalowa Wola będzie się stawać najlepszym miejscem do inwestowania i życia – podkreślił prezydent miasta Lucjusz Nadbereżny.
Wyraź swoją opinię
napisz do redakcji:
gosc@gosc.plpodziel się