Nowy numer 4/2023 Archiwum

Stalowa Wola. Zaraza. Dawka przypominająca

To tytuł najnowszego tomiku poezji Ryszarda Mścisza, który autor zaprezentował w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Stalowej Woli.

Swoje wiersze czytali zarówno Ryszard Mścisz, jak i Beata Sudoł-Kochan ze Stowarzyszenia Literackiego "Witryna".

Stalowa Wola. Zaraza. Dawka Przypominająca

- Skojarzenia w tomiku "Zaraza. Dawka przypominająca" grają bardzo ważną, jeśli nie najważniejszą rolę. Śmiem twierdzić, że poeta uczynił ze skojarzeń kolejną figurę stylistyczną. Skojarzenia te są nienachalne, ufające inteligencji czytelnika i ową inteligencję głaszczące - powiedział Krzysztof Kwasiżur, literat.

Stalowa Wola. Zaraza. Dawka Przypominająca

Ryszard Mścisz urodził się w Stalowej Woli, pracował jako nauczyciel języka polskiego w Zespole Szkół w Jeżowem, obecnie jest na emeryturze. To członek Związku Literatów Polskich (oddział rzeszowski) i Stowarzyszenia Literackiego "Witryna" w Stalowej Woli. Jest autorem 8 tomów poetyckich, zbiorów satyrycznych, a także zbioru recenzji książek pt. "Czytanie nieobojętne". Ponadto wydał audiobook satyryczny "Humoryśki" i jest współautorem dwóch albumów Jeżowego. Jest  też laureatem I nagrody Międzynarodowych Spotkań Poetów "Wrzeciono 2005", zdobywcą tytułu Mistrza Poetyckiego w 2010 r. na tymże "Wrzecionie". Otrzymał także Nagrodę Literacką "Gałązka Sosny" za tom "Wibracje", a za tomik "Na strunach lat" i zbiór tekstów satyrycznych "Swojski diabeł i inne humoreski" - Złote Pióro, prestiżową nagrodę rzeszowskiego oddziału ZLP.

Stalowa Wola. Zaraza. Dawka Przypominająca

O artystyczną oprawę wieczoru zadbały uczennice Państwowej Szkoły Muzycznej w Stalowej Woli: Małgorzata Wojtak, Alicja Bizoń, Maja Niekurza, Noemi Zarosa oraz Benita Sikora. Akompaniowała im nauczycielka PSM w Stalowej Woli Monika Kuca.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy