Nowy numer 4/2023 Archiwum

Ulanów. Partyzancka dola

XXIII Rejonowy Konkurs Piosenki Żołnierskiej i Partyzanckiej "Partyzancka dola" odbył się w Gminnym Centrum Kultury w Ulanowie. Zaprezentowało się w nim 47 solistów z niżańskiego powiatu.

Uczestnicy rywalizowali w trzech grupach wiekowych: pierwsza - klasy od 4 do 6, druga - klasy od 7 do 8, i trzecia - uczniowie szkół średnich.

Ulanów. Partyzancka dola

- Celem konkursu jest przede wszystkim krzewienie wśród młodych ludzi polskiej kultury, patriotyzmu, najnowszej historii, szczególniej tej związanej z odzyskaniem niepodległości i II wojną światową. By pamiętali, że za wolność, którą mamy, ginęli kiedyś żołnierze. Honorowy patronat nad konkursem objął starosta niżański Robert Bednarz, on też razem z burmistrzem GiM Ulanów Stanisławem Garbaczem ufundowali cenne nagrody - podkreśliła Joanna Małek, dyrektor GCK w Ulanowie.

Ulanów. Partyzancka dola

Jury, w którym zasiadali także Bartek Pucko i Sylwester Dudek, przewodniczyła Katarzyna Olejarczyk.

Ulanów. Partyzancka dola

- Oprócz walorów głosowych, oceniamy też dobór repertuaru. Ważna jest także interpretacja tekstów. To ostatnie kryterium jest najtrudniejszym do spełnienia szczególnie przez najmłodszych wykonawców, głównie z powodu stresu związanego z występem na scenie - mówiła przewodnicząca.

Ulanów. Partyzancka dola

Podczas kilkugodzinnego konkursu zabrzmiały najbardziej znane utwory kojarzące się wszystkim z miłością do kraju i czasami wojny, w różnych aranżacjach, a także piękne współczesne piosenki.

Decyzją jury, w grupie uczestników z klas od 4 do 6 wygrała Kinga Kumik przed Wiktorią Budzińską i Michałem Strzałką. Ewa Jaskot, Amelia Orłowska i Marlena Miliczek najlepiej zaprezentowały się wśród solistów z klas od 7 do 8. W najstarszej grupie - uczniowie szkół średnich - największe uznanie jurorów zyskali: Natalia Siek, Natalia Bartnicka i Edyta Dudzik.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy