Nowy numer 13/2024 Archiwum

Ministranci na medal

Ministranci z parafii pw. Trójcy Świętej w Rudniku nad Sanem zajęli trzecie miejsce w szachach błyskawicznych.

W Starachowicach 19 i 20 listopada trwały XIII Mistrzostwa Polski Ministrantów w Szachach. Uczestniczyło w nich 67 zawodników z 29 parafii i 13 diecezji. Parafię Trójcy Świętej w Rudniku nad Sanem reprezentowali: kandydat na ministranta Mateusz Mierzwa (kl. II), dwóch ministrantów - Filip Cagara (kl. V) i Kamil Mierzwa (kl. VII) oraz trener i opiekun drużyny Bolesław Ziółkowski.

Otwarcie turnieju miało doniosły charakter sportowo-duchowy. Rozgrywki rozpoczęto wspólną modlitwą, którą poprowadził proboszcz parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Starachowicach ks. Andrzej Kania. W krótkim przemówieniu wskazał na kształcące i wychowawcze walory królewskiej gry.

19 listopada rozegrano indywidualne mistrzostwa w szachach szybkich. W turnieju indywidualnym grupy A zawodników od 13 do 19 lat K. Mierzwa zajął wysokie 14. miejsce. W grupie B zawodników do lat 12 F. Cagara zajął miejsce 10., a M. Mierzwa zajął miejsce 13. W klasyfikacji rankingowej do 1600 F. Cagara był trzeci. Drużynowo parafia zajęła miejsce 4. Drużynę reprezentowali F. Cagara i M. Mierzwa.

20 listopada rozegrano turniej w szachach błyskawicznych. W rozgrywkach grupy A zawodników od 13 do 19 lat w turnieju błyskawicznym K. Mierzwa zajął 8. miejsce. W grupie B zawodników do lat 12 w klasyfikacji rankingowej do 1600 F. Cagara zajął miejsce 1., a M. Mierzwa - miejsce 3. Drużynowo parafia zajęła miejsce 3. Drużyna grała w składzie F. Cagara i M. Mierzwa.

Równocześnie rozegrano turniej towarzyszący opiekunów, w którym opiekun naszej drużyny B. Ziółkowski w turnieju szachów szybkich zajął 3. miejsce, a w turnieju szachów błyskawicznych - 2.

Zakończeniem mistrzostw była uroczysta Msza św. Po niej nastąpiła dekoracja zwycięzców.