Nowy numer 47/2022 Archiwum

Gorzyce. Być ze sobą i śpiewać

13 wykonawców zaprezentowało się podczas finału VI Festiwalu Piosenki Patriotyczno-Religijnej, który odbył się w parafii pw. św. Franciszka Salezego i św. Andrzeja Boboli w Gorzycach.

Zanim jednak jury festiwalu, w którym zasiadali Aleksandra Kwietniewska, ks. Michał Wrona i Joanna Chudy, przystąpiło do pracy, zaśpiewała parafialna schola. Do uczestników zgromadzonych w auli domu parafialnego przemówił też bp Krzysztof Nitkiewicz oraz jeden ze sponsorów festiwalu.

Gorzyce. Być ze sobą i śpiewać

-  Spotykamy się w Gorzycach, przyjeżdżając tutaj z różnych stron diecezji, by zarówno być ze sobą, jak i śpiewać. Śpiew może bowiem obudzić w nas poczucie potrzeby Pana Boga. Pieśni o Nim i o ojczyźnie zachęcają nas także, aby na chwilę przystanąć i zastanowić się. Mam nadzieję, iż śpiewy te będą później rozlegały się również w parafiach - powiedział ordynariusz.

Gorzyce. Być ze sobą i śpiewać

Ks. Łukasz Chmiel, religijny asystent diecezjalny KSM, pogratulował uczestnikom finałowego koncertu oraz tym, którzy wzięli udział w eliminacjach on-line.

Gorzyce. Być ze sobą i śpiewać

- Cieszymy się, że chcecie głosić chwałę niepodległej Polski, która jest tak bardzo zakorzeniona w katolickiej wierze. Jest też bardzo ważne, by wszędzie tam, gdzie mieszkacie, mówić o Bogu i wartościach, które wypływają z Ewangelii i z miłości do ojczyzny - dodał ks. Łukasz.

Podczas finału każdy z uczestników mógł wykonać utwór patriotyczny lub religijny. Jury oceniało wartość wokalną i ekspresję wykonania utworu oraz zawarte w nim treści religijne i patriotyczne.

Gorzyce. Być ze sobą i śpiewać

W kategorii soliści młodsi najlepiej zaprezentowała się Marcelina Obara, druga była Letycja Łyszczarz, a trzeci Franciszek Machul. Wśród solistów starszych wygrała Julia Jaworska przed  Zuzanną Graczak i  Aleksandrą Łatą. Schola Ad Gloriam Dei, Schola z parafii Chmielów oraz  Schola Gitarowa „Potockie struny” to zwycięzcy w kategorii zespoły.

Gorzyce. Być ze sobą i śpiewać

Wszyscy uczestnicy finałowego konkursu otrzymali upominki, natomiast najlepsi w poszczególnych kategoriach - puchary.

Gorzyce. Być ze sobą i śpiewać

VI Festiwal Piosenki Patriotyczno-Religijnej zorganizowało Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Sandomierskiej. Należy do niego obecnie około 400 członków, działających w 30 parafiach.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy