Nowy numer 47/2022 Archiwum

Tarnobrzeg. Koncert u Chrystusa Króla

Z okazji uroczystości Chrystusa Króla parafia na os. Przywiśle zaprasza na koncert "Stwórco mój...", wieńczący obchody odpustowe.

Z programem muzyki sakralnej wystąpią Aleksandra Nawe, grająca na organach, oraz śpiewacy Karolina Szymańska-Maziarz (sopran), Magdalena Dydo-Włodowska (mezzosopran) oraz Maciej Włodowski (baryton). Podczas koncertu zabrzmią kompozycje Jana Sebastiana Bacha, Gaetano Donizettiego, Gioacchino Rossiniego, Karla Jenkinsa oraz Jerry’ego Bocka.

Koncerty muzyki klasycznej, religijnej odbywające się w uroczystość Chrystusa Króla stały się w parafii na os. Przywiśle już tradycją, której nie przerwała nawet pandemia. Ich inicjatorką jest A. Nawe, profesor Akademii Muzycznej w Łodzi, pochodząca z Tarnobrzega, która co roku zaprasza młodych wykonawców, często swoich studentów, by zechcieli wystąpić przed tarnobrzeską publicznością.

Tarnobrzeg. Koncert u Chrystusa Króla   Parafia Chrystusa Króla w Tarnobrzegu

- Chcemy, by nasze parafialne święto, obok modlitwy, zawierało również element kultury wysokiej, wzbogacający przeżycia duchowe i dostarczający głębokich wrażeń estetycznych. Inicjatywa pani prof. Nawe, by akcentem wieńczącym parafialny odpust był koncert muzyki religijnej, idealnie wpisuje się w ten klimat. Cieszy nas, że tak wspaniała artystka nie zapomina o Tarnobrzegu, gdzie dorastała jako dziecko i chce dzielić się swoim talentem, przyciągając innych utalentowanych muzyków, śpiewaków, by uświetnić nasze parafialne obchody - mówi ks. Adam Marek, dziekan dekanatu tarnobrzeskiego i proboszcz parafii pw. Chrystusa Króla w Tarnobrzegu.

Koncert odbędzie się w kościele pw. Chrystusa Króla 20 listopada o godz.17. Wstęp wolny.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy