Nowy numer 47/2022 Archiwum

Stalowa Wola. Kawa z kardamonem

Joanna Jagiełło, pisarka, spotkała się w Miejskiej Bibliotece Publicznej z uczniami szkół podstawowych ze Stalowej Woli, Kłyżowa i Wólki Turebskiej.

Tematem wiodącym spotkania były relacje między ludźmi. - Joanna Jagiełło poruszała z uczniami zagadnienia związane z przyjaźnią, miłością, odrzuceniem czy nieśmiałością wśród młodych ludzi. Na przykładzie bohaterów książek m.in. „Urodziny” czy „Zielone martensy”  pokazała dylematy, trudności, z jakimi boryka się młodzież - powiedział Tomasz Gotkowski z MBP w Stalowej Woli.

Pisarka odpowiadała też na pytania. Dzieci dowiedziały się, że ich gość maluje obrazy, gra na gitarze, komponuje, śpiewa piosenki i dużo podróżuje.

Stalowa Wola. Kawa z kardamonem

Joanna Jagiełło zadebiutowała w 2011 r. publikacją „Kawa z kardamonem”.

- Książka stała się bardzo popularna i została wpisana na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej. Powieść została przetłumaczona na język ukraiński i jest na Ukrainie na liście obowiązkowych lektur szkolnych. Książka zapoczątkowała niezwykle poczytną serię kawową w skład, której wchodzą: „Czekolada z chili”, „Tiramisu z truskawkami”, „Mleko z miodem” - dodał pan Tomasz.

Spotkanie autorskie odbyło się w ramach zadania „Książka i biblioteka - lekiem na troski młodego człowieka”,  dofinansowanego przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy