Nowy numer 4/2023 Archiwum

Nisko. Bezpieczny projekt

Niżański powiat zapoczątkował realizację czwartego etapu projektu "Razem bezpieczniej na terenie powiatu niżańskiego".

Projekt będzie kosztował 110 tys. zł, w tym 100 tys. zł to dotacja, a resztę dołoży powiat.

- W ramach poprzednich projektów tego rodzaju zmodernizowano między innymi trzy przejścia dla pieszych - w Jarocinie, w Bystrem oraz w Cholewianej Górze - oraz zbudowano 13  - przypomniał starosta niżański Robert Bednarz.

W tym roku w projekt zaangażują się także szkoły podstawowe w Krzeszowie Górnym, Przędzęlu i Nisku.

W ramach projektu zaplanowano również wiele spotkań, pogadanek i szkoleń z dziećmi, młodzieżą, dorosłymi i seniorami, które przeprowadzą partnerzy projektu. 5 grudnia zaś w ZS w Rudniku nad Sanem odbędzie się akcja poboru krwi w ramach kampanii społecznej „Twoja krew - moje życie”. Zorganizowane zostaną także szkolenie z kierowania ruchem drogowym dla strażaków OSP oraz z pierwszej pomocy dla pracowników szkół, Starostwa Powiatowego i jednostek organizacyjnych powiatu. W ramach projektu zaplanowano również zakupy materiałów odblaskowych, „Kopert życia” dla seniorów oraz defibrylatora AED do ZS w Jeżowem.

Podobnie jak poprzednich latach partnerami projektu będą: Komenda Powiatowa Policji w Nisku, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Nisku, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Nisku, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie, Oddział Rejonowy Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Rudniku nad Sanem oraz Dom Dziecka „Nasz Dom Dzieciątka Jezus” w Rudniku nad Sanem.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy